Szymczyk najprawdopodobniej pozostanie szefem policji

Szymczyk najprawdopodobniej pozostanie szefem policji

Jak informuje PAP powołując się na źródła w rządzie oraz w PiS komendant główny policji gen. Jarosław Szymczyk zachowa swoje stanowisko. O to aby Szymczyk w dalszym ciągu dowodził policją zabiegał usilnie jego bezpośredni zwierzchnik min. Mariusz Kamiński.

 

Okazuje się, że Kamiński miał trudne zadanie do wykonania bo wielu polityków PiS obwinia Szymczyka o to jak policjanci reagowali w stosunku do uczestników Strajku Kobiet i w trakcie Marszu Niepodległości.

„Wobec manifestantów ze strajków kobiet policja była zbyt uległa, a 11 listopada doszło do regularnych starć – twierdzili w rozmowie z PAP przeciwnicy Szymczyka. Inni z kolei przekonywali, że policji udało się nie doprowadzić do zamieszek podczas protestów kobiet, co wizerunkowo byłoby fatalne dla rządzących” – czytamy na interia.pl.

 

Natomiast ci, którzy byli za pozostawieniem Szymczyka w roli komendanta głównego policji podkreślali, „że jest on jednym z najlepiej dogadujących się z podwładnymi komendantem na przestrzeni ostatnich kilku lat, a także, że cieszy się zaufaniem zwierzchników”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Poza tym, jak informuje PAP za swoim rządowym źródłem, Szymczyk: „Miał zaufanie kolejnych ministrów: Mariusza Błaszczaka, Joachima Brudzińskiego, Elżbiety Witek i ma zaufanie Mariusza Kamińskiego”.

/as/

Źródło: interia.pl, PAP

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
20 listopada 2020 08:09

Jest wiernym pisiorem, reputacja milicji nic go nie obchodzi, więc jak najbardziej się nadaje,
Ja w każdym razie prędko zaufania do tej formacji nie odzyskam. Dobrze, że nikt z mojej rodziny ani przyjaciół nie pracuje w milicji, bo byłby wstyd.