Szymon Hołownia o Nowej Solidarności Trzaskowskiego

Szymon Hołownia o Nowej Solidarności Trzaskowskiego

Gdy jeszcze trwała kampania prezydencka, w połowie lipca, Rafał Trzaskowski podjął się „stworzenia ruchu obywatelskiego, bo partie nie wystarczą, razem z samorządami, organizacjami pozarządowymi, z ludźmi dobrej woli, by bronić społeczeństwa obywatelskiego; jestem gotów do rozmowy z każdym”. I wreszcie nadeszła ta chwila. Już albo może dopiero, w sobotę, rusza oficjalnie ruch Rafała Trzaskowskiego pod nazwą Nowa Solidarność.

 

Co o tej inicjatywnie myśli Szymon Hołownia?

Przyznał on, że Trzaskowski idealnie wyczuł sytuację, gdy tak wielu ludzi okazało mu swoje zaufanie podczas jego kampanii wyborczej. Fakt, to był olbrzymi kapitał, jednak „myślę, że czas już minął. W sierpniu i wrześniu był ten moment, który trzeba było bardzo precyzyjnie wykorzystać” i jednocześnie dodaje, że „Jeśli chodzi o Nową Solidarność, ma ona amorficzną, efemeryczną strukturę, o której nie bardzo wiemy, do czego miałaby służyć”.

Żeby jednak nie było tak, że się tyko czepia, Hołownia zaznaczył, że Trzaskowski to człowiek z wielkim potencjałem, dla którego jest miejsce na polskiej scenie politycznej.

 

Przyznam, że z jednej strony bardzo kibicuję Trzaskowskiemu, choć mam też pewne wątpliwości. Trudno mi sobie wyobrazić ruch o charakterze obywatelskim, skupiony w rękach jednego z działaczy partyjnych. No cóż, czas pokaże, co z tego wyjdzie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: rmf24.pl

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
olankaIrenaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

A może by się tak dogadali i poszli razem, co?….

Irena
Irena

Raczej jest to nie możliwe…..Szymus ma zbyt wielkie EGO !!!

olanka
olanka

Panie Maciek123454321, tak byłoby najlepiej. Też o tym myślałam. No, ale…?