Szymon Hołownia w końcu oficjalnie poparł Rafała Trzaskowskiego!

Dyplomatyczne relacje z Donaldem Tuskiem to brzmi dumnie

Niezależny kandydat zwlekał dotychczas z udzieleniem jednoznacznego poparcia. Jeszcze dziś, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, poparł jednak Trzaskowskiego. „Chociaż Rafał Trzaskowski nie jest moim kandydatem, to zagłosuję na niego, bo mam przynajmniej pewność, że w następnych wyborach będę mógł w ogóle zagłosować” – zapowiedział organizator ruchu Polska 2050.

Zdaniem Hołowni niepójście na wybory i nieoddanie głosu na Trzaskowskiego może doprowadzić do tego, że demokracja w Polsce stanie się przeszłością.

Trzeba iść na wybory i ja na te wybory też pójdę, zagłosuję zgodnie ze swoim sumieniem. W II turze nie mam swojego kandydata, a więc zagłosuję na tego, który przynajmniej uprawdopodobni mi to, że w następnych wyborach będę mógł odsunąć go od władzy” – dodał później. „Andrzej Duda takim kandydatem nie jest, jeżeli on wygra, to nie wiem kiedy i w jakiej formule, w ogóle w Polsce będą jakieś wybory i czy nie pójdziemy drogą rosyjską i nie zaczniemy zerować kadencji”.

Hołownia w pierwszej turze wyborów dostał blisko 14% głosów Polaków. Trzaskowski natomiast ponad 30%, co pozwoliło mu wejść do drugiej tury.

Ostateczne starcie w wyścigu o prezydenturę odbędzie się już w dniu 12 lipca. Trzaskowski zmierzy się w nim z jeszcze urzędującym Andrzejem Dudą. Wykonywane w ostatnich dniach badania opinii publicznej pokazały, że obaj kandydaci mają niezwykle zbliżone do siebie poparcie.

nt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
greg
greg
10 lipca 2020 20:42

Hołownia tak popiera Trzaskowskiego, że lepiej by było żeby w ogóle się nie odzywał.. Mam nadzieję, że niedługo nikt nie będzie pamiętał tego pupila KKat. i TVN (dzisiaj też 'popierał'; w TVN24, Trzaskowskiego).