Szymon Hołownia w końcu się zdeklarował..

Polacy wybierali najinteligentniejszych polityków?

Szymon Hołownia zadeklarował oddanie krytycznego głosu na Trzaskowskiego! Aktywista twierdzi, że postąpi w ten sposób, aby powstrzymać Dudę i PiS.

Od dwóch dni dziennikarze naciskali na Hołownię, by ten w końcu przyznał, kogo poprze w drugiej turze tegorocznych wyborów prezydenckich.

 

Niezależny kandydat pozostał jednak nieubłagany i odmówił jednoznacznej deklaracji – znacznie więcej powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która została wykorzystana do przedstawienia nowego politycznego ruchu o nazwie „Polska 2050”. Hołownia przyznał, że oficjalnie nie poprze w drugiej turze żadnego z kandydatów.

„Nasz ruch nie udzieli poparcia żadnemu z kandydatów. Jesteśmy ruchem ludzi wolnych” – zapowiedział dzisiaj aktywista o centrowo-demokratycznych poglądach. „Każdy z nas będzie podejmował decyzję w swoim sumieniu. Nie jestem panem waszych sumień” – dodał.

 

Szef ruchu „Polska 2050” wezwał jednak swoich zwolenników do pójścia na wybory. Dał też cichy wyraz wsparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego z KO:

„Ja, jeden z milionów Polaków, nie mam w II turze swojego kandydata. Nie mam go, ale na wybory pójdę i oddam głos. Głos oddam nie za czymś, a przeciwko czemuś. Oddam ten głos przeciwko wizji Polski Andrzeja Dudy i jego partii PiS”.

Hołownia zapowiedział, że przedstawi swój program przedstawicielowi liberałów. „Jego reakcja na te postulaty może być wskazówką dla naszych wyborców” – skonkludował. Polityk chce od Trzaskowskiego tego, aby ten poparł inicjatywy, jak: weto demokratyczne, weto zielone, weto samorządowe, złożenie wniosku do NIK o skontrolowanie spółek państwowych, oraz powołanie tzw. rady samorządowej.

Badania wykazują, że większość wyborców Hołowni z pierwszej tury, w drugiej poprze Trzaskowskiego i zagłosuje przeciwko prezydentowi Dudzie.

Decydujące starcie pomiędzy kandydatami PiS i KO odbędzie się 12 lipca.

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
greg
greg
30 czerwca 2020 18:54

Tyle tylko, że powinien to zrobić bezpośrednio po wyborach. Skoro tego nie zrobił, to oznacza to, że zapewne liczył na przeprowadzenie licytacji na swoje usługi, Niestety obawiam się, że to samo dotyczy WK-K, bo towarzysze z partii są bardzo wygłodzeni.

Andrzej
Andrzej
30 czerwca 2020 19:18

Niech nie czaruje , że głosuje przeciw. Kiedy przyszedł czas próby w szykowanych wyborach kopertowych wtedy nie zajął jasnego stanowiska jak Kidawa-Błońska. Liczył, że coś ugra, że gdzieś się przyklei. To nie jest lider na dzisiejsze czasy.

Anna
Anna
1 lipca 2020 11:27
Reply to  Andrzej

Andrzejku, zasięgnij najpierw informacji, co mówił i robił Hołownia, a nie brednie wypisujesz!

Andrzej
Andrzej
1 lipca 2020 17:01
Reply to  Anna

Mówił, podobnie ja Kosiniak-Kamysz i Bosak, że decyzja KO o bojkocie wyborów kopertowych jest przedwczesna i on takiej nie podejmie co było jednoznaczne z uznaniem organizacji i podstawy prawnej wyborów kopertowych. Widział swoją szansę w sytuacji wycofania się kandydatki KO.
I z całym szacunkiem Aniu 🙂 nie są to brednie tylko fakty: https://oko.press/holownia-remisuje-z-tuskiem-raport-z-sieci/ , https://www.rp.pl/Wybory-prezydenckie-2020/200429331-Holownia-Nie-wezwe-do-bojkotu-wyborow-Wzywam-do-mobilizacji.html

Kos
Kos
30 czerwca 2020 19:46

To bardzo milo a jego strony, ze w koncu poprze Trzaskiwskiego. Odobrazil sie wreszcie. A ja dalej nie wiem kto go finansuje. Trudno mi uwierzyc, ze to ze skladek dobrych ludzi.

jurek
jurek
1 lipca 2020 08:14

Jakieś samobójcze instynkty kierują przegranymi. Sawicki, Dziemianowicz-Bąk tak NIE CHCĄ opowiedzieć się za wolnością i demokracją, że idą w zaparte, tylko żeby nie powiedzieć prostymi słowami GŁOSUJ NA TRZASKOWSKIEGO.

Obrzydliwe, polska rozbiorowa mentalność trwa. Można uwierzyć w taką karmę kierującą Polską. Ostatnie 30 lat to przypadek.

Anna
Anna
1 lipca 2020 11:31
Reply to  jurek

Jurek przestań dziamać, tylko wkładaj koszulkę z napisem Trzaskowski ma mój głos i wypad na ulicę do ludzi. Na poparcie trzeba zasłużyć, a nie się go domagać. Nic panu Trzaskowskiemu się nie należy. Jak chcesz mu pomóc, to jedyna droga.

Andrzej
Andrzej
1 lipca 2020 17:05
Reply to  Anna

Aniu. Tu też mieszasz pojęcia ? Pan Jurek ma prawo do opinii oraz własnego wyboru. Więcej: ma prawo przekonywać do swojego punktu widzenia.

Anna
Anna
1 lipca 2020 11:40
Reply to  jurek

To nie są żadne samobójcze instynkty tylko racjonalizm polityczny. Jeśli się łudzisz, że PO ma monopol na wszystko po stronie demokratycznej, a każdy ma ją popierać ot tak, to twój zawód już wkrótce. Jeśli nie wyjdą z marazmu i nie przestaną być butni, chamscy i wyniośli względem pozostałych ugrupowań politycznych, przerżną jak nic. Zapłacimy za to my, nie oni. Widać, jak traktują ludzi nawet ze swoich szeregów- jak pomiatali p. MKB przerzucając się nią jak gorącym kartoflem, jak się od nie odsunęli. Uważasz, że przejmą się kimkolwiek z nas? NIE. Oni po przegranej wszędzie będą szukać winnych, już to robią zachowawczo. Otwórz oczy i oceniaj obiektywnie robiąc krok w tył.

jurek
jurek
1 lipca 2020 12:30
Reply to  Anna

Proszę wytłumacz „tylko racjonalizm polityczny.” Jakie interesy ich partie załatwią znajdując się w ustroju niedemokratycznym? Jak w obecnej alternatywie można, nie będąc ukąszonym „partią”, wybrać racjonalnie kontynuację tego reżimu? Widać bładzę, wskaż mi drogę (do Hołowni?).