Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich?

Ksiądz odmówił sakramentu komunii Hołowni

Według „Polityki Insight”, katolicki pisarz i publicysta Szymon Hołownia może kandydować w nadchodzących wyborach prezydenckich. – „Jak się dowiadujemy, przygotowania do jego startu rozpoczęły się w sierpniu i są już zaawansowane. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie można się spodziewać w ciągu dwóch-trzech tygodni” – napisano na stronie portalu.

 

Jak informuje „Polityka Insight”, ogłoszenie kandydatury Hołowni na prezydenta miało nastąpić później. Po decyzji Donalda Tuska, że nie będzie startował w nadchodzących wyborach, wydarzenia przyspieszyły.

Hołownia ma być kandydatem niezależnym. Według „Polityki Insight” toczą się negocjacje, dotyczące poparcia go przez partie polityczne.

 

Szymon Hołownia to jeden z bardziej rozpoznawalnych dziennikarzy, m.in. dzięki prowadzeniu wspólnie z Marcinem Prokopem programu w TVN. Często ostro komentuje sytuację w polskim Kościele. Przypomnijmy choćby jeden z naszych artykułów: „Szymon Hołownia po konferencji na temat pedofilii krytykuje hierarchów i wzywa prymasa „do roboty”.

– „Jeśli to nie happening i Szymon Hołownia startuje na Prezydenta to mamy kandydata poważniejszego i sensowniejszego niż dotychczasowe pomysły. Mało który polityk rozumie zmiany klimatu, jest przyjacielem zwierząt i wychodzi poza własną bańkę. Szanuję, choć nie wiem czy zagłosuję”; – „Polsce przydałby się niepolityczny prezydent łączący kilka środowisk. Hołownia spełnia te warunki”; – „Hołownia to mógłby być polski Zelensky, gdyby go poparł elektorat centrowej opozycji. Ale za dużo niewiadomych” – komentowali internauci, choć większość z nich nie dowierzała informacjom „Polityka Insight”.

bt

Źródło: natemat.pl, „Polityka Insight”; Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IrenaWolnościowiecGooolHerodAntypisJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Jak dla mnie to za bardzo kościelny. Nie chcę kolejnego prezydenta, który będzie na klęczkach przed członkami Episkopatu i przed każdym zwykłym księdzem. Choć zdarza się, że Hołownia krytykuje hierarchów i Kościół jako instytucję to jednak jest za duże ryzyko. Jeden taki wystarczy. Co innego, gdyby Hołownia nie manifestował publicznie swojej wiary i przywiązania do Kościoła. Ale manifestuje na każdym kroku i jako prezydent będzie się im podlizywał. Jak obecny. Obowiązkiem prezydenta natomiast jest schować wiarę w 4 ściany domostwa, dbać o dobro wszystkich obywateli i nikomu nie narzucać religii i jej zasad.

HerodAntypis
HerodAntypis

Z tych samych powodów nie pasuje mi również Kosiniak-Kamysz. Szczególnie podpadł mi gdy lansował św. Margaritę. Nie chcę prezydenta o mentalności naganiacza z pizzerii. Ale oczywiście gdy w drugiej turze będzie adrian kotra Władek postawię krzyżyk obok PSL- pierwszy raz w życiu.

Jantar
Jantar

Mam to samo zdanie. I patrz poniżej, już się przewinął pisowski troll…

Goool
Goool

W takim razie niech aktywiści lgbt przeżywają swoje radości w 4 ścianach. Najlepiej świętując vinterfest ze sztuczną roślinką z ikea.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Lubię Pana Hołownię jako publicystę ale uważam że powinien sobie odpuścić politykę, nie będzie miał siły przebicia.

Irena
Irena

Moim zdaniem pan Holownia jest jak plastelina….i za bardzo kosciolkowy !