Szyszko bez uzasadnienia odwołał dyrektorkę Białowieskiego Parku Narodowego

Jan Szyszko ws. nagród „Nic nie jestem winny i nic nikomu nie muszę zwracać”

Olimpia Pabian przestała pełnić funkcję dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego. Pismo z resortu środowiska zawiera jednozdaniową informację o zwolnieniu. Jan Szyszko nie był łaskaw podać uzasadnienia tej decyzji. Olimpia Pabian była dyrektorem BPN od maja ubiegłego roku.

W rozmowie z TVN 24 Pabian powiedziała, że na decyzję ministra Szyszki mogło wpłynąć to, że sprzeciwiała się planom komercyjnego odstrzału żubrów z parku. Nie popierała też wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej.

Zgodnie z planami Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska odstrzał w BPN planowany jest już w najbliższym czasie. Ekolodzy twierdza, że pod pretekstem likwidacji chorych i agresywnych sztuk przewiduje się odstrzał komercyjny, pod potrzeby myśliwych.

Żubry w Polsce są pod ścisłą ochroną gatunkową. Odstrzał jest możliwy tylko po uzyskaniu specjalnego pozwolenia. Jak wynika z „Oferty dewizowej na sprzedaż polowań”, jeden strzał do żubra to koszt 12,2 tys. zł. Za trofeum, czyli głowę żubra wraz z porożem, trzeba zapłacić od 12,2 tys. zł do nawet 36 tys. zł. (Źródło: tvn24.pl, wp.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lili
Lili
16 listopada 2017 08:54

To jest chore – jak można, dla przyjemności (??), zabijać zwierzęta?? i to jeszcze tak cenne, tak rzadkie, jak żubry.

bart
bart
17 listopada 2017 06:26
Reply to  Lili

Szyszko to psychopata. Pani Olimpia przecież chyba wiedziała, kto ją mianował te kilkanaście miesięcy temu?

kasandra
kasandra
16 listopada 2017 13:04

Neofaszyści z pisuaru caraz bardziej się panoszą! Pokazują na codzień szczyty chamstwa i arogancji… Ale Pan B. nierychliwy ale sprawiedliwy!

Alka
Alka
16 listopada 2017 21:29
Reply to  kasandra

Tylko zeby ta nierychliwosc nie trwala kolejne pol wieku,On jest wieczny,ma czas,my niekoniecznie…..

Plus ujemny
Plus ujemny
16 listopada 2017 19:39

W lecie rozmawiałem z przewodnikiem po Parku Narodowym.
Dla niego niedościgłym ideałem jest las sadzony pod sznurek. Szyszko to tylko wierzchołek „góry lodowej”, Nie darmo śp. Grześkowiak śpiewał :..chłop żywemu nie przepuści..”

bart
bart
17 listopada 2017 06:29
Reply to  Plus ujemny

Ciekawe, też miałem niuetypową rozmowę – ze strażnikiem w Białowieskim Parku Narodowym. Kłamał, że po białorsuskiej stronie tną na całego i w związku z tym po naszej też powinni. Po wymianie kierownctwa Park w Białowieży to wierny partner lasów państwowych

jack Dunster
jack Dunster
17 listopada 2017 09:12

the Bison – the symbol of Poland – So much for patriotism. the only head I’d like to see mounted on a wall is this idiot

pa-ko
pa-ko
17 listopada 2017 23:53

Pewnie nie chciała dawać jak Nowosielska.