Szyszko nieprawnie wycina Puszczę Białowieską

Szyszko nieprawnie wycina Puszczę Białowieską

Pełnomocniczka Komisji Europejskiej przed Trybunałem Sprawiedliwości UE stwierdziła, że polskie władze naruszyły tymczasowe postanowienie o zakazie wycinki w Puszczy Białowieskiej. – „Dowód jest jednoznaczny” – powiedziała Katarzyna Hermann, pokazując obrazy satelitarne i zdjęcia z Puszczy. Komisja Europejska wystąpiła ponadto o nałożenie kar okresowych na Polskę za niewypełnienie postanowienia dotyczącego wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Co na to Jan Szyszko, który usłyszał te słowa na miejscu w Luksemburgu? Oczywiście, idzie w zaparte i twierdzi: – „Podporządkowaliśmy się całkowicie nakazowi wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej i prowadzimy działania tylko tam, gdzie służą zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego”.

Złożył także wniosek o uchylenie postanowienia o zakazie wycinki w Puszczy Białowieskiej, jakie wydał wiceprezes Trybunału, a także o oddalenie skargi Komisji Europejskiej na Polskę w tej sprawie. Zdaniem szefa resortu środowiska wniosek KE jest bezzasadny i „bez podbudowy merytorycznej”.

Dzisiejsze wysłuchanie przed Trybunałem dotyczyło wyłącznie nakazu zaprzestania wycinki – a nie całego postępowania wobec Polski w sprawie Puszczy. W ciągu kilku dni Trybunał rozstrzygnie, czy utrzymany zostanie nakaz tymczasowej wycinki i czy Polska zostanie ukarana finansowo, za łamanie tego zakazu.
(Źródło: onet.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Szyszko nieprawnie wycina Puszczę Białowieską"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321

Harwester szyszki własnom piersiom zasłaniał widok uroczych polanek leśnych pozostałych po barbarzyńskim stratowaniu przez pisowskie bydło. Zaś na miejscu już był pan ksiundz Tomasz „łysy” Duszkiewicz, jedną rękę kropidłem błogosławił wycięte drzewa, a w drugiej trzymał rysia duszonego. Abstrakcja? Ja powiem więcej – PARANOJA. Źle się czuję w Polsce….

Andrzej

A może SKOK-i zapłacą karę którą przyjdzie nam ponieść za wycinkę?

Polka gorszego sortu

My wszyscy zapłacimy. Ale to dopiero początek. Im bardzo zależy na tym, żeby te kary nałożono na Polskę, bo będą mieli kolejny argument przeciwko UE. „Patrzcie, ludzie, jak nas Unia gnębi”. Perfidia tej akcji budzi najgłębsze obrzydzenie. Nie dajmy się na to nabrać, bo tym draniom właśnie o to chodzi.

jacek

A mało to KNF wpakował kasy w tą aferę?

Roman

Brawo PiS. Rozpoczyna się era kar kierowanych na Polskę. A Kaczyński, nie kryje i publicznie wyprowadza na z Europy. Obłęd!

wiesław

Zrobiło wrażenie na brukselskich vipach
że w Polsce nam z szyszki pnie się w niebo Lipa

HANNA

BEZ DECYZJI UNII , BYŁO JASNE , ŻE TO BEZPRAWIE I ROZBÓJ „BIAŁY DZIEŃ „

rara avis

Co tam Unia! Szyszko i tak dzalej robi swoje.
„Ja nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi!”