Szyszko zajął się… żłobkami – uważa, że to „sztuczna pomoc, ich budowa jest zupełnie niepotrzebna dla Polski”

Szyszko zajął się… żłobkami – uważa, że to „sztuczna pomoc, ich budowa jest zupełnie niepotrzebna dla Polski”

„Pan Szyszko o budowie żłobków na debacie „Jedynek” w Pruszkowie: „Żłobki to spuścizna po PRLowskim systemie. To sztuczna pomoc. Ich budowa jest zupełnie niepotrzebna dla Polski” – napisała na Twitterze posłanka PO Kinga Gajewska. A Andrzej Rozenek z Lewicy dodał: – „Potwierdzam. Ta wypowiedź wbiła mnie i publiczność w osłupienie. Szyszko stwierdził też, że w Londynie nie ma przedszkoli i żłobków”.

 

Jan Szyszko wziął udział w zorganizowanej w podwarszawskim Pruszkowie debacie wyborczej liderów list do Sejmu. Poza nim uczestniczyli w niej Robert Mordak z PSL, Andrzej Rozenek z SLD, Michał Wawer z Konfederacji i Jan Grabiec z Koalicji Obywatelskiej.

„Rewelacje” byłego ministra środowiska skomentował Tomasz Walczak z „SE”: – „Zabawne, że Szyszko mówi to akurat w Pruszkowie, gdzie na 60 tys. mieszkańców działają trzy miejskie żłobki, do których nie sposób się dostać nawet dzieciom samotnych matek, a najtańszy prywatny to jakieś 1300 zł. I to też w sąsiedniej gminie, bo w mieście nawet tam brakuje miejsc”.

 

„Przecież to średniowiecze. Wg takich inteligentów, to matka ma zrezygnować z życia i zajmować się dzieckiem, no i służyć mężowi”; – „P. Szyszko, zapraszam do Irlandii. Tutaj żłobek się nazywa creche, dzieci przyjmowane są od 6 mies. życia. Czy wg pana to także spuścizna po PRLowskim systemie?”; – „Czy on i naczelnik to też spuścizna PRL-U, gdzie otrzymali wykształcenie?”; – „Dla Szyszki wszystko jest do wycięcia” – komentowali internauci.

Jan Szyszko dotychczas „słynął” z kuriozalnych wypowiedzi, dotyczących raczej zajmowanego przezeń kiedyś stanowiska ministra środowiska. Przypomnijmy choćby: „Szyszko uważa, że dwutlenek węgla jest… „gazem życia”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

22
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
AlekGrzegorzJolantaJoannaJaGa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszarda
Ryszarda

A o ochrone srodowiska dba sie przez wycinanie setek tysiecy drzew, bo przeciez zabieraja nam CO2 …czyli wg Szyszki gaz zycia!

Maria
Maria

Może dzieci też warto „powycinać”, bo brakuje na 500+. Zapędzili się w kozi róg dając wszystkim – także tym co nie potrzebują wsparcia, bo zarabiają krocie. Ale trudno wymagać, by bogaci rezygnowali z 500+, bo to idzie także z ich podatków.
Porąbane KPNP (Katolickie Państwo Narodu Polskiego) z jego wodzami, którzy – jak mawiała moja Babcia: Klęczą przed figurą a diabła mają za skórą”

Alek
Alek

akurat stare drzewa nie produkują tlenu tylko te w fazie wzrostu. więc jak najbardziej stare nalezy wycinać bo zabierają tlen a nie go produkują. Biologia

Jantar
Jantar

To samo można odnieść do starych ludzi. Przecież zabierają pieniądze z budżetu państwa, bo państwo płaci im emerytury, państwo płaci za leczenie (jak wiadomo, starzy ludzie chorują najbardziej), a nie są produktywni w żadnym aspekcie: kobiety już nie urodzą dzieci, a wszyscy seniorzy przestają pracować zawodowo. Często też dziadkom i babciom nie chce się zajmować wnukami, choć wg PiS i kościelnych hierarchów to ich obowiązki.

daroo
daroo

On chyba za dużo „życiodajnego CO2” się nawdychał

Chermes
Chermes

A mógł wdychać CO. Z pożytkiem dla Polski by to było.

Maria
Maria

mógł ! i może zdążyłby do nieba zanim się całkowicie nie zbłaźnił. Teraz to diabeł szykuje ruszt

daroo
daroo

W niebie takich nie chcą bo szanują swoje lasy 🙂

Irena
Irena

Krwawy myśliwy ktoremu zabijanie zwierząt pomieszało w głowie…

Darek
Darek

Ma rację. Ale półmózgi tego nie rozumieją. Ja wolałbym żeby moja żona wychowywała moje dzieci a nie jakaś obca kobieta, ale niestety przy naszych zarobkach to obydwoje rodziców musi pracowac

Stefan
Stefan

Polmozgi powiadasz nie rozumieja. I w nastepnym zdaniu przeczysz sam sobie. Eh pisowska logika czlowieka bez intelektu…

Rafał P
Rafał P

Przez tysiąclecia to kobieta wychowywała własne dzieci. W ostatnich 100 latach zachciało się im „równouprawnienia”, co sprowadza się do tego, że muszą tyrać dla kogoś za marne pieniądze, mogą sobie pozwolić na niewięcej niż dwójka dzieci, a przynajmniej połowę zarobionych pieniędzy oddawać komuś, żeby doglądał jej dzieci. Ale lewactwo postrzega to jako postęp.

Jantar
Jantar

Przez tysiąclecia kobieta była praktycznie niewolnicą swojego ojca, brata, męża, plebana. Nie miała prawa do własnego majątku, nie miała prawa współdecydowania o czymkolwiek w domu, nie miała prawa głosu, była po prostu rzeczą. Dla gości była przedmiotem w rezydencji tak samo, jak obrazy na ścianach, czy chińska porcelana na stołach. W wielu domach nie miała nawet prawa usiąść przy stole, kiedy mąż jadł posiłek. Kiedy zostawała wdową to kościół przejmował majątek, a kobieta miała obowiązek pójścia do klasztoru. Chyba, że miała brata lub szwagra to wtedy on przejmował majątek, a wdowę i jej dzieci mógł wyrzucić na ulicę. Nie miała… Czytaj więcej »

JaGa
JaGa

Ty to tak na poważnie gościu mówisz???
To cofnij się do średniowiecza tam baby do pługa zamiast koni zaprzęgali! Kompletny świr.
JaGa

Jolanta
Jolanta

Aleś ty glupi

Waldemar
Waldemar

Szczery gość. Przecież PiS w gruncie rzeczy ma dla kobiet to samo co zawsze: Kuchnia, Kościół, Dzieci. Kobiety które głosują na PiS to osławione karpie marzące o Wigilii.

Marek
Marek

Dają 5 stów na dziecko to po co żłobek? A ze będą jeszcze mieszkania +, +……….+ i emerytura dla matek z 4 dzieci to rodzić dzieci. Kobiety do pieluch i garów,(!!!) i to jest właśnie program PiS dla kobiet i rodziny. Średniowiecze to chyba za delikatne określenie,

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Dziwne, że nie dołożył do tego postulatu o odebraniu kobietom praw wyborczych i prawa do edukacji. W sumie dlaczego nie? Jak szaleć, to szaleć po całości. Witamy w „wiekach średnich”.

Chermes
Chermes

Wydaje mi się, że to pan Szyszko jest spuścizną po PRL. Takie skrzyżowanie tow. Albina Siwaka z tow. Zdzisławem Grudniem (zwanym też, z angielska – towarzysz Dycymber)

Chermes
Chermes

Proponuję jeszcze likwidację przychodni lekarskich i szpitali. To też przeżytek PRL. Przecież dzięki rządom PiS Polscy są najzdrowszym narodem na świecie więc placówki służby zdrowia nie są im potrzebne.

Joanna
Joanna

A jak ktoś zachoruje, to se odmówi dziesiątek różańca i wyzdrowieje. Jesli nie wyzdrowieje, to znaczy że się źle modlił.

Grzegorz
Grzegorz

w takiej Jeleniej Górze rządzonej od zawsze przez partie przychylne bardziej obecnej opozycji jest tylko 1 państwowy żłobek i żadnych planów wybudowania następnych