Ta szkoła nie chce myślących samodzielnie uczniów

Ta szkoła nie chce myślących samodzielnie uczniów

No to mamy państwo prawa…

17-letnia uczennica drugiej klasy niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku została wyrzucona ze szkoły.

Dlaczego?

Brała udział w demonstracji Strajku Kobiet.

Najpierw dziewczynę przesłuchiwała policja, zarzucając jej organizacje nielegalnej demonstracji i udział w niej, co było złamaniem wprowadzonych zaostrzeń sanitarnych, związanych z pandemią.

Już następnego dnia, dyrektorka szkoły, Honorata Kozłowska i jej zastępca ks. Krzysztof Kamiński, poinformowali ją i jej rodziców, ze została relegowana z placówki.

Decyzja ta nie była konsultowana z Radą Rodziców i samorządem uczniowskim.

Pani dyrektor uważa, ze wszystko jest w porządku, bo przecież jej szkoła „jest szkołą katolicką nie tylko z nazwy, ale i w swojej istocie. Jeśli któryś z uczniów przekracza granice uznawane powszechne za nieprzekraczalne, musi się liczyć z tym, że może zostać relegowany”.

Adwokatka reprezentująca uczennicę, Anna Jaczun, ma swoje zdanie w tej sprawie. Uważa, że „usunięcie ze szkoły nastąpiło z powodu poglądów reprezentowanych przez uczennicę, co stoi w sprzeczności z Konstytucją RP, Konwencją o Prawach Dziecka, Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, Karą Praw Podstawowych UE, gwarantujących wolność poglądów i ich wyrażania”.

Julita jest już uczennicą innego liceum, a szkole katolickiej można pogratulować umiejętności łamania swoich podopiecznych i odbierania im prawa do budowania oraz obrony własnych poglądów. Współczuję tym dzieciakom, które przetrwają w tej szkole i wyjdą z niej robiąc za marionetki w rękach fanatyków religijnych.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
Mariola
5 maja 2021 09:16

W ramach solidarności pozostali uczniowie też powinni przenieść się do innego liceum. Ta mądra pani dyrektor byłaby bezrobotna.

Marek
Marek
5 maja 2021 09:55

Wyrzucili za poglądy….. cóż tu mądrego powiedzieć? Widać wyraźnie że ta „katolicka ” szkoła nie potrzebuje uczniów którzy myślą inaczej niż episkopat. Ciekawe jak uczą tam biologii? Czy fizyki? A swoją drogą to po cholerę dziewczyna poszła do tej zacofanej i ideologicznie skrzywionej szkoły? Z drugiej strony pod rządami PiS normalnych świeckich szkół już prawie nie ma. Dziewczynę wyrzucili za to że poszła protestować w obronie praw kobiet a mnie w 1979 r chcieli wyrzucić ze szkoły bo nawiałem z pochodu pierwszomajowego. Skończyło się na obniżeniu oceny ze sprawowania, czyli wniosek jest taki że za komuny mieliśmy trochę mądrzejszych dyrektorów szkół, byli sekretarze ale nie było księży.

Waldemar
Waldemar
5 maja 2021 11:14
Reply to  Marek

Mam dokładnie takie same skojarzenia. Ale tu akurat przyklad idzie z góry. Warto przeczytać wywiad redaktora Więzi (na portalu „Więzi”) z rektorem KUL ks. Kalinowskim. Skoro tak dzieje się na uczelni katolickiej znanej niegdyś z otwartości, to co dopiero mówić o szkołach!

Zwinka
Zwinka
5 maja 2021 11:25

W sumie dla dziewczyny lepiej. Będzie miała w swoim życiorysie piękną kartę. Ciekawostką natomiast jest, że ta szkoła znajduje się pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia. Pasuje, jak ula,ł do dewotki Krasickiego …

Jantar
Jantar
5 maja 2021 11:39

Co się dziwić? PiS i Episkopat wprowadzają katolickie wychowanie i cenzurę wszędzie, gdzie tylko się da. Mordojurysi przejmują kulturę i sztukę – będą eliminować z niej każdy przejaw wolności słowa i przekazu „wymierzony w religię”. Przykłady już były w postaci kilku wystaw malarskich czy spektakli teatralnych, jak np. pamiętna „Klątwa”. Wczoraj pudel pisał, że szefostwo TVP otrzymało skargi na „zbyt erotyczne i NIEMORALNE układy taneczne w programie Dance dance dance, że 17-latki nie tylko tańczą układy, ale i chodzą na szpilkach”. Zarzut „zbyt erotycznych układów” był co prawda odnośnie układów Roxany Węgiel i jej koleżanki, czyli 17-latek, ale zarzut „promocji niemoralnego tańca” już ogólnie do całego programu. Także tylko patrzeć, jak TVP będzie w programach promować poloneza, albo inne takie rodem z XVI wieku. A skoro biorą się za cenzurę w rozrywce to już tylko krok od cenzury serialowo-filmowej, czego zresztą Rydzyk i Episkopat żądają już od kilku lat. Jak to mówią w mowach z ambon „w telewizji są same NIEMORALNE seriale i filmy – uczą Polaków wrogości do religii i trzeba to eliminować za wszelką cenę”.

Dociekliwy
Dociekliwy
5 maja 2021 11:46

Połowa lat 70-tych w pochodzie pierwszomajowym bierze udział szkolna orkiestra dęta. Oczekując w bocznej uliczce na włączenie się do kolumny pochodu orkiestranci zaczynają się nudzić, zaczynają się dowcipy. Jeden lepiej wyedukowany muzycznie zaczyna podgrywać „Heili, Heilo, Heila”. Dyrektor o rosyjsko brzmiącym nazwisku mało nie dostał zawału. Skończyło się na „chińskim ostrzeżeniu”.
Znaleziono rozwiązanie dla ucznia któremu wiara nie pozwalała brać broni do ręki. Szkolenie wojskowe zaliczył.
Znaleziono rozwiązanie dla ucznia, któremu wiara nie pozwalała w soboty uczestniczyć w lekcjach.
Nikt nie robił rabanu, uczniom nie robiono krzywdy, ale nie było „talibów”. Nie cierpię tępych fanatyków.
Jeszcze jedno – „przekracza granice uznawane powszechnie za nieprzekraczalne” – co ta baba bredzi. Chyba że mówi o swoich protektorach.

Goool
Goool
5 maja 2021 19:08

Rodzice zapisali dziecko do szkoły katolickiej, bo to jedna z najlepszych w regionie szkół. Regulamin? Katolicki? Tego już nie doczytali.