„Ta władza chce kraść bez żadnej kontroli” – skomentował Tusk aresztowanie syna Banasia

W TVP o Tusku nigdy dobrze. Oficjalny raport

Przemawiając na piątkowym spotkaniu Rady Krajowej Nowoczesnej, Donald Tusk odniósł się także do najnowszych wydarzeń: zatrzymania syna prezesa NIK oraz wotum nieufności dla Czarnka.

 

Lider Nowoczesnej, Adam Szłapka,  oceniał ostatnie 1,5 roku, a także apelował o ponadpartyjną współpracę i wyobraźnię. Po nim głos zabrał Donald Tusk: „ i ja, i wy się zmieniliśmy. Ale i Polska się zmieniła”. Potem skomentował sprawę aresztowania Banasia, uznając, że nie jest jego rolą rozstrzyganie o winie czy grzechach tej rodziny.

Wszyscy dobrze wiemy, że ci, którzy proponowali Mariana Banasia na stanowisko prezesa NIK, wiedzieli o nim dużo. Może właśnie dlatego zdecydowali się go nominować. Ale kiedy zdecydowali się go aresztować? Wtedy, kiedy rząd Morawieckiego zdecydował, że chce 200 mld złotych wydawać poza kontrolą parlamentu i kontrolą społeczną” – oświadczył były premier.

 

Jeśli jest się posłusznym wykonawcą woli Jarosława Kaczyńskiego – dodał – to każde zło ujdzie płazem. Wg niego sprawa Banasia i „lex” TVN to kolejne odsłony tego samego dramatu. Przypomniał, że bez edukacji nie będzie nowoczesnej Polski. A PiS miało właśnie szansę odsunąć szefa MEiN.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Nowoczesna edukacja jest warunkiem przetrwania, walką o nasz byt. Nieuzbrojeni w edukację nie będziemy mieli szans” – tłumaczył, choć dodał, że brzmi to jak oczywisty slogan. Ale nie dla ministra Czarnka. Przypominając przejęzyczenie dziennikarza TVP o tym, że słonce kręci się wokół ziemi, wspomniał, że nie ma wątpliwości, iż „rządzi nami ekipa płaskoziemców”.

Bill Clinton miał plakat z napisem „gospodarka, głupcze”, oni powinni sobie powiesić w gabinecie: „edukacja, durniu””  – spuentował.

/td/

Źródło: wiadomości.wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
24 lipca 2021 12:17

No właśnie zajmują się edukacją.
Aż ciarki po plecach przechodzą.

HerodAntypis
HerodAntypis
24 lipca 2021 14:46
Reply to  Zwinka

Aż czarnki po plecach przechodzą.
I to wcale nie jest przyjemne mizianie.