Taco Hemingway zabrał głos ws. protestów. Piękne słowa

Taco Hemingway zabrał głos ws. protestów. Piękne słowa

Taco Hemingway, czyli Filip Szcześniak, to jeden z najbardziej znanych polskich raperów. 30-latek nie zwykł dodawać wpisów, komentujących bieżącą sytuację w kraju – robi to raczej za pomocą swoich utworów. W utworze „Polskie Tango” pisze: Mój kraj wyszedł z klatki teraz się mota / Moim krajem może rządzić byle miernota / W moim kraju ta oświata to jest ciemnota / Z jednej strony jarmark a z drugiej Europa.

 

Tym razem postąpił jednak inaczej.  To kolejna reakcja ze świata sztuki i kultury na sytuację po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. prawa do aborcji.  „Głęboko wierzę, że za jakiś czas będziemy to wszystko wspominać jak bardzo zły sen” – napisał na Instagramie Taco Hemingway.

Pokazał, że stoi wyraźnie po stronie kobiet i strajkujących przeciwko decyzji TK. Z entuzjazmem ocenia postawy strajkujących obywateli.

 

„Duma mnie rozpiera, gdy widzę co dzieje się w Polsce. Mowa nie o rządzących, rzecz jasna, ale o reakcji społeczeństwa na ostatnie wydarzenia” – pisze Taco Hemingway. Ma nadzieję, że aktualna sytuacja szybko się rozwiąże, oczywiście na korzyść kobiet.

Zostań patronem KODUJ24.PL

I co bardzo ciekawe – i pewnie będzie rezonować wśród młodych i nie tylko – opisuje, jak rozumie patriotyzm. Dla niego to nie symbole i rocznice, ale dbanie o innych. Do strajkujących ludzi pisze: „Bądźcie bezpieczni, miejcie oczy dookoła głowy, krzyczcie, maszerujcie, śpiewajcie skandujcie„.

mpm

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments