Tadeusz Truskolaski zapowiedział pozew przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi, redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej”

Prezydent Białegostoku pozywa TVP do sądu. „Wiadomości” posługują się kłamstwem i manipulacją”

Poszło o wypowiedź Sakiewicza, w której sugerował on, że prezydent Białegostoku sprowadził do miasta kiboli, żeby atakowali uczestników Marszu Równości.

 

Prezydent miasta wypowiedział się na ten temat w rozmowie z Magdaleną Rigamonti, która ukazała się na łamach „Dziennika Gazeta Prawna”. „Składam pozew w tej sprawie. To jest wierutne kłamstwo. Zgłoszenie o zgromadzenie kibiców wpłynęło do nas na cztery dni przed Marszem Równości. Moi urzędnicy prosili o zmianę miejsca. Tyle że w przypadku zgromadzeń w trybie uproszczonym nie ma możliwości wyegzekwowania takiej zmiany czy zakazania zgromadzenia… Prawo tego nie przewiduje” – przyznał polityk.

W dalszej części wywiadu Truskolaski ostro zaatakował Sakiewicza, zarzucając mu hipokryzję, kłamstwa i służalczość względem partii rządzącej. „Pan Sakiewicz kłamie w żywe oczy. Jak można tak kłamać? Jego niech pani zapyta, czy chodzi do kościoła, czy się modli i jak to się ma do tego, że łże jak… A zresztą, nie chcę tu obrażać żadnego zwierzęcia” – stwierdził prezydent. „Sakiewicz służy jednej opcji politycznej. Jemu chodzi o osłabianie przeciwników. Wie, że moja pozycja w Białymstoku jest bardzo silna, że cztery razy wygrałem z PiS-owskimi kandydatami, i to z całkiem znanymi, prominentnymi politykami, typu Żalek, Dobrzyński czy Piontkowski, który jest teraz ministrem edukacji. Sakiewicz kłamie od początku do końca” – zauważył.

 

Przypomnijmy słowa Sakiewicza, którymi mocno podpadł on konserwatywnemu prezydentowi: „Dowiedziałem się, że jest przygotowywana jatka przez prezydenta Białegostoku. Niestety za późno. Choć policja i tak zrobiła wszystko, aby przy tym bezrozumnym człowieku, prezydencie Truskolaskim, albo niestety rozumnym, specjalnie chcącym wywołać awanturę, ochronić marsz LGBT. Zezwolenie na marsz kibiców wydał prezydent Truskolaski. Jak można było do tego samego miejsca, w którym po dwóch godzinach ma przejść marsz LGBT, sprowadzić kilka tysięcy kibiców? Jak można?” – pytał prawicowy dziennikarz.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” wypowiedział powyższe kwestie w głośnym wywiadzie opublikowanym pierwotnie w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, a następnie rozpowszechnionym w mediach sympatyzujących z „dobrą zmianą”.

/nt/

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Szczery Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szczery
Szczery

Sakiewicz, to obłąkany kościółkowy talib! Oni, tak jak pisuary, cierpią na zanik szarych komórek mózgowych!