Tajna decyzja w sprawie „zdradzieckich mord” i „kanalii”

Konstytucja z powydzieranymi kartkami nabita została na gwóźdź w toalecie na Nowogrodzkiej

W lipcu ubiegłego roku, podczas jednej z debat nad ustawami sądowymi, Kaczyński wszedł na mównicę – jak sam mówił „bez żadnego trybu” – i w skandalicznej formie oskarżył opozycję o zamordowanie jego brata, wymyślając posłom od „zdradzieckich mord” oraz „kanalii”.

Na wniosek ówczesnego lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru, sprawa trafiła do sejmowej komisji etyki, która właśnie podjęła decyzję. Na razie jest ona tajna, a jej szczegóły poznamy dopiero za dwa tygodnie. „Pan prezes ma prawo w ciągu dwóch tygodni odwołać się od naszej decyzji” – mówi przewodniczący komisji Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej.

Podczas dzisiejszego posiedzenia po raz kolejny posłowie bezskutecznie czekali na przyjście Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes PiS nie znalazł zresztą czasu, by uczestniczyć w którymkolwiek z posiedzeń dotyczących jego wypowiedzi. Za pierwszym razem swoją nieobecność tłumaczył obchodami katastrofy smoleńskiej. Teraz nie usprawiedliwił nieobecności.

„Źle reagujemy na to. To jest właśnie jeden z tych elementów, które nas irytuje i to również informacja niezwykle ważna dla wszystkich państwa; również dla naszych wyborców i wyborczyń: że nie wszyscy posłanki i posłowie poważnie traktują swoje obowiązki sejmowe” – skomentował sytuację Mieszkowski.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie „Gazeta Wyborcza”, komisja zdecydowała, że prezesa PiS upomni. Dlaczego nie udzieliła mu nagany? Jak tłumaczą członkowie komisji, dotąd Kaczyński nie był karany, a nawet nie stawał przed komisją etyki

/j/

Źródło: TOKFM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
smętekZbyszekPrawo i PrawdaRyszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

Od stawania przed sądami są zdradzieckie mordy i kanalie. Inteligenci z Żoliborza olewają organa ciepłym moczem. Takie prawo i taka sprawiedliwość.

Prawo i Prawda
Prawo i Prawda

rozumiem że upomni go za niestawienie się a „mordy” nadal bez żadnego trybu…

Zbyszek
Zbyszek

Prezes jest równy wobec prawa. Najrówniejszy.

smętek
smętek

Odsyłam Państwa do „Folwarku zwierzęcego” Orwella.