Tajne rozmowy Duda – Kaczyński

Tajne rozmowy Duda - Kaczyński

Prezydent RP Andrzej Duda odbył 22 października, czyli dwa dni po oficjalnym spotkaniu w Belwederze, kolejne rozmowy z liderem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim – donosi „Fakt”. Doszło do nich w tajemnicy przed najbliższymi współpracownikami w jednym z prezydenckich ośrodków pod Warszawą…

Jak zdradza rozmówca gazety, prezydent podobno przekazał prezesowi, że odrzuca poprawki PiS i nie zamierza ustępować. – „Prezydent nie zgodzi się na wybór dający rządzącym znaczącą przewagę” – powiedział „Faktowi” anonimowy informator. Duda zaproponował również inne rozwiązanie. Od tej pory mieliby rozmawiać wiceszef kancelarii Paweł Mucha z posłem Stanisławem Piotrowiczem, który jest szefem sejmowej Komisji Sprawiedliwości.

Z tych informacji można wnioskować, że jak mówiła wcześniej była działaczka opozycji w czasach PRL Zofia Romaszewska, prezydent jednak nie zgodzi się, żeby minister sprawiedliwości sam decydował o tym, jak będzie wyglądało sądownictwo w Polsce. Romaszewska oceniła też, że PiS gra „nieczysto” z prezydentem. Na dodatek krytycznie oceniła poprawki PiS do projektów ustaw przygotowanych przez prezydenta. W jej ocenie to wręcz powrót do zawetowanych w lipcu ustaw.
(Źródło: wp.pl)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZwinkamagdalenaWaldemarMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Koń, jaki jest, każdy widzi. To przykre, ale ja nie czuję się ani trochę rozczarowana, bo nawet przez chwilę nie wierzyłam w jakieś mityczne „wybijanie się na niepodległość”, czytaj : wzbijanie się w powietrze zwyczajnego nielota.

Maciek123454321
Maciek123454321

Przecież jasne było od początku, że Karaluch nie odpuści. No i co teraz, panie maliniak?

Waldemar
Waldemar

Prezes odwiedził pana Prezydenta w Belwederze i przekazał poprawki do projektu pana Prezydenta. Następnie pan Prezes odwiedził pana Prezydenta w Belwederze i pan Prezydent ustosunkował się do poprawek pana Prezesa. Następnie pan Prezes odwiedził pana Prezydenta w ośrodku prezydenckim pod Warszawą (Klarysew, ulubiona willa Gierka?) i ustosunkował się do uwag pana Prezydenta odnoszące się do poprawek pana Prezesa. Wszystkie powyższe spotkania upłynęły w serdecznej, partyjnej atmosferze.

Zwinka
Zwinka

Tańcowały dwa Michały…jeden duży, drugi mały. Jak ten mały zaczął „krążyć”, to ten duży nie mógł zdążyć ( sic ! )

magdalena
magdalena

Czas pokaże czy prezydent będzie Andrzejem, czy pozostanie Adrianem w przedpokoju prezesa, z którym nikt się nie liczy.

Zwinka
Zwinka

A już nie pokazał ? Ten czas, znaczy ?