Tak będzie wyglądała medialna rewolucja według PiS?

Wg braci Karnowskich przemówienie Marian Turskiego było „zastawianiem pułapek na głowę państwa”!

PiS od dłuższego czasu mówi o zmianach dotyczących mediów. Być może będą one przebiegały tak jak to opisuje w portalu wpolityce Jacek Karnowski – jeden z czołowych „dobrozmianowych” dziennikarzy.

Karnowski chce wszystko zacząć od nowa. Co to znaczy? Ni mniej, ni więcej tylko wygaszenie (to też ulubione słowo PiS) wszystkich koncesji mediów prywatnych i przyznanie ich na nowo. – „Oczywiście w sposób gwarantujący realny pluralizm. Wprowadzając rozwiązania gwarantujące dekoncentrację rynku, np. zasadę, że pierwsza koncesja jest niemal za darmo, ale już druga, trzecia i kolejna kosztują bardzo, bardzo dużo” – pisze Jacek Karnowski.

Realny pluralizm to też słowo wytrych, którym posługuje się PiS, zapowiadając zmiany w mediach, a praktycznie oznaczający zamykanie ust niewygodnym dla partii rządzącej mediom.

Pomysł jest skrojony także pod otwartą niedawno przez braci Karnowskich własną telewizję. Towarzyszy temu znana już od wielu miesięcy pisowska mantra, że TVP musi równoważyć przekaz tzw. liberalnych mediów, niechętnych wobec PiS. Pewnie dlatego w telewizji Jacka Kurskiego w „Gościu Wiadomości” w sierpniu 19 razy występowali politycy PiS, a polityka opozycji zaproszono raz…
(Źródło: wp.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
StanisławBad ReligionWaldemarshaqMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

A kasę za koncesje wygaszone oddadzą?

Maciek123454321
Maciek123454321

Proszę nie żartować. Czy PiS kiedykolwiek komukolwiek coś oddał???????????

Grzegorz
Grzegorz

Nie możemy do tego dopuścić. Myślę , że mobilizacja będzie jeszcze większa niż w lipcu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Bracia „xero” w natarciu. A gdzie jest niejaki Sakiewicz od GazPolu, niejaki Gruby Semka Zadyszany i Spocony? Pana Telikowskiego też ni widu ni słychu, Gmyz Trotyl ostro wlewa w Berlinie z TW Wolfgangiem i jego Julcią Śliczną Trybunalską. Jednym słowem, mobilizacji nie ma. Ale niech tylko pisiorki znów zrobią nocną wrzutkę „poselską”, niech tylko spróbują… Jesteśmy gotowi. Będzie powtórka z lipca, tylko znacznie większa. Czekamy na was, bracia „xero” (oczywiście mam na myśli Jednojajów Karnowskich)

shaq
shaq

Przykład Rosji i Korei Północnej wskazywałby na to, że monopol partyjnych mediów jest skuteczny, bo odcina ludzi od prawdziwych informacji.
Dla mnie będzie to sygnał, że to już koniec kraju. Natychmiast wyemigruję. Sądzę, że razem ze mną setki tysięcy innych. I to raczej nie pisowskich wyborców – konsumentów alpagi i piwa za 1.49 przesiadujących w krzakach, ci zostaną.
Ciekawy jestem, kto będzie budował potęgę pisowskiej RP, gdy zostaną już tylko wspomniani wyżej. Próbkę, jak to może wyglądać, warto zobaczyć w miastach, gdzie pis ma udział we władzy – Radom (słynne lotnisko), Otwock, Łomża. Jeszcze parę lat i tak będzie wyglądać cała Polska.

Bad Religion
Bad Religion

Zostanie szary,betonowy,komunistyczny,naziolski zaścianek.
Fu!

Stanisław
Stanisław

O ile zakład, że nigdzie Pan nie emigruje? Ilu to już się odgrażało, że jak, panie ten PiS wygra, to panie tego, za granicę, na emigrację, hen w daleki świat. No i ile osób wyjechało z tego powodu? Wyjazd za granicę ma sens, kiedy coś się potrafi, ma się jakiś zawód a nie ssanie państwowej kasy. W USA było podobnie- iluż to celebrytów zawodziło „jak ten Trump zostanie prezydentem, to my tu już zaraz, wyjeżdżamy..” No i co? Ilu wyjechało?

Waldemar
Waldemar

No proszę, takie młode buźki, a pomysły jak z czasów słynnej „bitwy o handel” z lat 1947-49. Też jednym z oręży były koncesje, z tą oczywiście różnicą, iż wtedy chodziło o wyrugowanie prywatnego handlu na rzecz państwowych molochów. A dziś, proszę, szefowie prywatnej spółki działającej na kapitalistycznym w końcu rynku kombinują, jakby wykończyc konkurencję. Własnie: wykończyć, bo dla Karnowskich spisienie takiej TVN to koniec konkurencji dla ich kanału telewizyjnego wPolsce. Jakby nie patrzeć, tego typu „regulacje”, zwane w partyjnej nowomowie „repolonizacją” , na kilometr pachną Peerelem. I myślę, że łudzą się Karnowscy i inni majsterkowicze medialni, ze tego typu jawnie… Czytaj więcej »