Tak wygląda tolerancja według Jarosława Kaczyńskiego

„Strach się bać”. Kaczyński zapowiada piętnowanie złych elit

Podczas kolejnej konwencji PiS w Łodzi Jarosław Kaczyński ponownie nawiązał do tematu rodziny. Zebrani usłyszeli, że „normalną” rodzinę tworzą tylko mężczyzna, kobieta i ich potomstwo. – „Prawo i Sprawiedliwość stoi na straży polskiej rodziny. Stoi też na straży normalności i czegoś, co by można było określić jako zgodność z naturą” – grzmiał w Łodzi Kaczyński.

Oczywiście, w przemówieniu nie mogło zabraknąć nawiązania do chrześcijaństwa. Według prezesa PiS, „rodzina, czy to się komuś podoba czy nie, wyrasta z chrześcijaństwa.”

Na szczególną uwagę zasługuje jednak inne zdanie z wypowiedzi Kaczyńskiego. Otóż stwierdził on ni mniej, ni więcej, że kierowana przez niego partia charakteryzuje się dużą dozą tolerancji. – „My jesteśmy tolerancyjni, to jest cecha naszego narodu. I to jest cecha także naszej formacji, ale mówiłem już: tolerancja tak, ale afirmacja wszystkiego, co każdemu do głowy przyjdzie, nie” – przekonywał Kaczyński. To dość zaskakująca deklaracja szefa partii, dla której członków każda odmienność jest anomalią i patologią, a zapobieganie przemocy w polskiej rodzinie jest atakiem na wartości chrześcijańskiej rodziny.

wb

Źródło: lodz.wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
PiotrJantarMaciek123454321StefanJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

No, znalazł się NORMALNY. Koń by się uśmiał.

Piotr
Piotr

TAK.JAROSŁAW TO JEST NORMALNY PORZĄDNY CZŁOWIEK KTÓRY NA PIERWSZYM MIEJSCU STAWIA DOBRO POLAKÓW.UDOWODNIŁ TO JUŻ NIERAZ.RODZINA TO KOBIETA MĘŻCZYZNA I DZIECI A NIE GEJE I LESBIJE PRECZ Z LGBT!!!!

Obserwator
Obserwator

Niedouczony prezes powinien wiedzieć, że nim narodziło się chrześcijaństwo istniała rodzina no chyba że chodzi o rodzinę radia Maryja.

eugenia
eugenia

Kulawiec i tolerancja ?

Niemożliwe..

ewa
ewa

na chyba nastepnej kadencji tej chałastry nie przezyję

Ryszard
Ryszard

Fakt, „chałastrę” nie jest łatwo przeżyć.

Ryszard
Ryszard

Niech tego nieuka ktoś uświadomi, że w kulturze europejskiej rodzina monogamiczna istniała u Greków, Rzymian i Żydów, co chrześcijaństwo przejęło. Co do rodziny sakramentalnej, to choćby chłopstwo jeszcze jakiś czas po średniowieczu obywało się bez sakramentu małżeństwa i nikomu to nie przeszkadzało. Ludzie tworzyli rodzinę na podstawie niepisanej umowy. I niech ten typ przestanie bredzić o tolerancji, bo wedle konstytucji wszyscy obywatele Rzeczypospolitej maja takie same prawa i są sobie równi, więc żaden Kaczor ani ktokolwiek inny nie będzie udzielał im łaski tolerancji niby wykazując swoją wyższość. Tolerancyjny to Kaczor może być wobec swojego kota, który mu nasra do buta,… Czytaj więcej »

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Dużo bardziej dokuczliwe jest, kiedy kot nasiusia do buta. Wtedy para butów nadaje się praktycznie do wyrzucenia.

Jantar
Jantar

Jako kocia „niańka” od wielu lat potwierdzam, chociaż moje 2 koty to aniołki, bo żaden nigdy czegoś takiego nie zrobił. Ale bukle z ciuchów w szafie, czy z tapicerki krzeseł i kanapy to i owszem – mimo, że drapak stoi.

Stefan
Stefan

Kaczyński to chory psychicznie człowiek, który bajdurzy co mu ślina na język przyniesie, lub co mu podpowiadają jego kamraci w sutannach, maci w głowach prymitywnych pseudo-katolickich ciemniaków, a w rzeczywistości jest popychadłem PiS-owskich cwaniaków, którzy na jego plecach wysysają olbrzymie pieniądze z polskiego budżetu !!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Hitler napisał, „Mein Kampf”, gdzie jasno wyłożył, o co mu chodzi. To był literacki gniot, dlatego mało kto go czytał. W Polsce obowiązkową lekturą powinno być „Porozumienie przeciw monowładzy” dodawane do każdego świadectwa z paskiem. Ludzie nie czytali „Mein Kampf” toteż nie wiedzieli, co Hitler szykuje dla świata. Kaczora nikt nie słucha, więc też nie wie, co ten przerażający konus szykuje dla Polski. Proszę się nie zżymać, kiedy porównuję Kaczyńskiego do Hitlera. To ten sam typ człowieka.

Jantar
Jantar

Właśnie czytam w Rzepie, że „PiS chce uregulować zawód dziennikarza” i o prawie do wykonywania zawodu ma decydować rzecznik dyscyplinarny „nowego samorządu dziennikarskiego”. Czyli nie studia dziennikarskie będą podstawą zatrudnienia, a widzimisię pisowskiego aparatczyka, który zakaże wykonywania zawodu każdemu niepokornemu, czyli krytykującemu władzę PiS, dziennikarzowi, bo przecież ten nowy samorząd będzie upolityczniony.

Druga ciekawostka jeszcze, która umknęła. Kaczyński wczoraj powiedział na konwencji w Łodzi, że jest „już nowa elita zmieniająca Polskę i wiarygodna w swoich działaniach”. Tą nową elitą określił oczywiście siebie i pisowskich sługusów. Czyli reszta społeczeństwa to… Tu niech każdy sobie sam dopisze określenie.