„Taką fakturę każdy może wystawić każdemu”- Mazurek komentuje nowy dokument w sprawie Srebrnej

Czy Brudziński i Mazurek przeproszą za bezpardonowe ataki na opozycję po pobiciu w Szczecinie?

„Jasne. Dowodem jest tylko to, co za dowód uznaje p. Mazurek. Zresztą po cholerę jakieś dowody. Prezes jest człowiekiem kryształowo czystym i proszę nas pocałować w d..ę.” – to najkrótszy komentarz czytelnika naTemat, pod artykułem przedstawiającym stanowisko rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości, w sprawie opublikowanej przez „Gazetę Wyborczą” faktury austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera.

„Ta faktura nie jest podstawą do dokonania płatności, bo w niej nie wiadomo, o co chodzi. Taką fakturę każdy może wystawić każdemu” – w ten sposób Beata Mazurek skomentowała nowy dowód w sprawie Srebrnej.

„Człowieku, chcesz odzyskać jakieś swoje środki za wykonane usługi, to idź do sądu, sąd określi, jakiej wysokości one powinny być” – tak we wtorek bronił Kaczyńskiego premier Mateusz Morawiecki. „W przeciwnym razie trudno tego dociec, bo nie chcesz przedstawić faktur” – podważał wiarygodność zeznań Austriaka

Dokument wystawiony został przez spółkę Nuneaton, specjalnie powołaną przez Srebrną do budowy wież K-Tower. W sumie z podatkiem VAT opiewa na kwotę 1 mln 580 tys. złotych. Gerald Birgfellner wystawił ją 14 czerwca 2018 roku z terminem płatności 21 czerwca 2018.

„Wyborcza” opublikowała ją jako dowód, że Srebrna nie chciała zapłacić austriackiemu biznesmenowi. Jak wynika ze stanowiska Beaty Mazurek – zleceniodawca nie zamierza wywiązywać się z zaciągniętych zobowiązań, a rzeczniczka partii przekonuje, że ta faktura to żaden dowód.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
erwinekMaciek123454321Paragraf22ZbyszekIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysiek
Krzysiek

To jest stanowisko partii rządzącej!
Faktura nie jest dowodem.
Przestaję płacić faktury.
Super!

PiJar
PiJar

Jak w PRL-u – wszystko co powie partia (jedynie słuszna), jest zawsze prawdą. Najwyższą! Jeżeli partia powie, że czarne jest białe, to jest białe, a jak powie, że jest czarne, to jest czarne. Nie dlatego, że jest faktycznie czarne, tylko dlatego, że partia tak orzekła. Stąd pani Mazurek ma rację, co było do udowodnienia.
P. S. Swoją drogą powinna dostać naganę, bo ośmieliła się w wypowiedzi nt. faktury przyrównać wodza do „każdego”. Wstyd towarzyszko, wstyd!

Irena
Irena

Wyjatkowo błyskotliwy mazurek ! Oj,dana, dana.

Zbyszek
Zbyszek

Pieniądze oddawać a nie mataczyć!

Paragraf22
Paragraf22

Przecieżtaką fąkturę można kupić w każdym sklepie z fakturami 😉

Maciek123454321
Maciek123454321

Ale wstecznie zaksięgować już trudniej… 😉

Maciek123454321
Maciek123454321

No właśnie się zastanawiałem, jaki będzie przekaz dnia. Przyznam się, że mocno bezczelny. Wynika z niego, że faktura = papier klozetowy. Sądowy nakaz zapłaty będzie oczywiście „polityczny”. Pisiory, puknijcie się w wasze durne łby. Faktury są księgowane, a jeśli Mazurek nie rozumie, co tam jest napisane, to ja się nie dziwię. Durnota tej baby jest nieograniczona.

erwinek
erwinek

Beatko a jesteś pewna że na dole faktury nie ma podpisu tego kto ją przyjął na dziennik albo czy przypadkiem z fakturą nie ma pisma przewodniego. Na fakturze jest napisane że to jest refakturowanie kosztów a więc do oryginału są podłączone faktury kosztowe może na nich jest informacja o przyjęciu na dziennik. I jaki wtedy będzie przekaz dnia