„Take it easy”. Młodzieżowy Czarnek reaguje na apel pół miliona uczniów

„Take it easy”. Młodzieżowy Czarnek reaguje na apel pół miliona uczniów

Pół miliona uczniów podpisało apel przeciwko powrotowi do stacjonarnych lekcji.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef MEN, Przemysław Czarnek, odpowiedział na popularny apel „młodzieżowym” językiem.

 

„Ten apel podpisywany jest głównie przez uczniów, więc powiem językiem młodzieżowym: take it easy. Stres to rzecz, która towarzyszy człowiekowi, ale nie należy go wyolbrzymiać. Spokojnie, stopniowo wracamy do szkół” – powiedział.

„Obowiązek to nie stres. A dyskusja, czy zostawać na edukacji zdalnej, czy wracać dopiero we wrześniu jest całkowicie bezzasadna” – dodał.

W dalszej części swojego wywodu przyznał, że szkołom zostanie zaoferowany program „Aktywny powrót do szkół” obejmujący pomoc w powrocie do placówek. Jeszcze w czerwcu nauczyciele będą mogli przeprowadzić pierwsze zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających kłopoty z ich przedmiotami.

 

Szef MEN przedstawił też niektóre zalecenia mające zapewnić bezpieczeństwo. Wśród nich wymienił m.in. częste wietrzenie sal szkolnych.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Pierwsze dzieci, te z klas I-III, powrócą do szkół jeszcze we wtorek po majówce. Pozostałe natomiast od 15 maja w trybie hybrydowym i od 29 w stacjonarnym.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
29 kwietnia 2021 19:20

Take it easy młodzieżowe? Stare repy tak mówią. Jeśli już to samo easy. Cool też już przestarzałe.