Takie manipulacje tylko w Wiadomościach TVP – referendum Dudy zostało odrzucone przez PO! (film)

Z cyklu "nic głupszego już dziś nie przeczytacie", czyli Holecka próbowała się „odgryźć” Mazurkowi

Pisowski propagandowy przekaz dnia wydaje się być jedynie obowiązującym w „Wiadomościach” TVP. Najpierw marszałek Stanisław Karczewski po odrzuceniu przez PiS wniosku Andrzeja Dudy o referendum stwierdził, że nie odbędzie się ono z… winy PO. – „Liczyłem na to, że senatorowie PO wzniosą się ponad nienawiść, którą wczoraj widzieliśmy, że wzniosą się ponad walkę polityczną i nie wyrażą swojej opinii i wstrzymają się od głosu. Podjęli taką decyzję. To też świadczy, że Platforma Obywatelska z tego drugiego członu niewiele zostawiła” – mówił marszałek. Tę demagogiczną wypowiedź Karczewskiego skomentował na Twitterze Borys Budka z PO. – „Marszałek Karczewski najpierw miał Polaków za świrów, teraz za idiotów. Przy konieczności uzyskania większości bezwzględnej głos wstrzymujący równa się głosowi przeciw. Wmawianie ludziom, że referendum zostało odrzucone głosami PO to szczyt obłudy”.

Jednak prowadząca „Wiadomości” TVP Danuta Holecka – wbrew oczywistym faktom – zaprezentowała taką oto zapowiedź materiału: – „Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta konsultacyjnego referendum ws. zmian w konstytucji w dniach 10-11 listopada. Wniosek prezydenta został odrzucony głównie głosami senatorów Platformy Obywatelskiej. Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali „za” bądź wstrzymali się od głosu”. Nawet słowem nie zająknęła się na temat tego, że wstrzymanie się od głosu – jak zrobili senatorowie PiS – również oznacza odrzucenie wniosku. Dodajmy tylko, że Holecka zasiada w Komisji Etyki w TVP.

Kolejny niesławny rekord manipulacji w „Wiadomościach” TVP na Twitterze komentowali dziennikarze. – „Dziennik Telewizyjny wrócił i ma się doskonale. To już totalitarna propaganda w czystej formie. TVP na drodze do dziennikarskiego piekła” (Bartosz Węglarczyk); – „Jeśli nowe studio kosztuje 5,5 mln zł, to ile trzeba by wydać, żeby przestali kłamać? (Mikołaj Wójcik); – „Senatorowie PiS głosowali za lub wstrzymali się od głosu. Senatorowie PO zagłosowali przeciw” – wyjaśniły @WiadomosciTVP, kto uwalił prezydenckie referendum. Brawo, @OlechowskiJarek, już nie muszę do Mińska jeździć na porządny program propagandowy :)” (Michał Potocki). Jarosław Olechowski jest szefem „Wiadomości”.

A na koniec jeszcze jeden komentarz internauty, celnie podsumowujący sytuację: – „Stał się prawdziwy cud! 30 senatorów PO jest w stanie odrzucić prezydencki projekt… 63 senatorów z PiS nie dało rady go obronić… Według Wiadomości TVP PO jest winna nawet kokluszowi w Afryce”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MordazdradzieckaewaZgredzinkaGrześshaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Joanna

Jaka telewizja taka etyka.

Piotr
Piotr

Opozycja ma moralną większość i dla tego wniosek przepadł głosami PO,albo jeszcze lepiej ,opozycja sfałszowała głosowanie,albo część mandatów senatorów Pis wygasła bo zostali ambasadorami?

tak jest
tak jest

Ta prymitywna zgraja pisuarów w propagandzie prześcignęła już i propagandę gebelsowska i stalinowską! Takie przekłamania biorą się z ich chorych umysłów paranoików, bo na pewno nie z wysublimowanejgo intelektu!
Przecież tych prymitywów intelekt nie dotyczy!

Marek
Marek

Powtórzę się, bo kiedyś już to napisałem w którymś komentarzu : Ekipa „Wiadomości „TVP-is to bardzo zdolni uczniowie a Sokorski, Szczepański i Urban to wybitni nauczyciele! Oczywiście nauczyciele propagandy! A dzisiejsi uczniowie są bardzo zdolni i bez problemu opanowali umiejętność robienia „wody z mózgu” oglądaczom TVP-is. Jak będzie trzeba to wyemitują każdą brednię byle by tylko zadowolić mocodawców. Minęło już prawie 30 lat od upadku socjalizmu zatoczyło się koło i „Wiadomości” stały Dziennikiem identycznie jak 30-40 lat temu. W latach 80 w porze nadawania Dziennika wychodziło się na spacery żeby bredni i propagandowej papki nie oglądać. I mam radę dla… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

No chyba, że są to trolle.

shaq
shaq

Cholecka jest jak portret Doriana Graya. Im bardziej wrednie łże, tym bardziej jej się przednia część czaszki (tam, gdzie ma oczy, nos i otwór gębowy) deformuje. Niedługo trudno ją będzie poznać.
Już nawet nie pytam, czy jej nie wstyd tak kłamać, bo widać i słychać, że nie.

Grześ
Grześ

Maciej Szczepański mógłby się jeszcze wiele nauczyć od Kurskiego.

ewa
ewa

zastanawiam sie kiedy ta kobieta wraca z pracy po zaprezentowaniu takich wiadomości o czym rozmawia z rodzina przy kolacji

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Wole nie wiedziec.