„Takie rzeczy tylko w TVPiS”

„Takie rzeczy tylko w TVPiS”

Telewizja kiedyś publiczna przeszła już naprawdę samą siebie w przeinterpretowywaniu rzeczywistości. Otóż pokazano tam infografikę, z której wynika, że większą oglądalność ma TVP Info z 3,64 proc., a nie TVN 24, które osiągnęło 4,50 proc.! Nie przeszkodziło to jednak „paskowemu” podpisać tę informację następująco: „TVP Info liderem oglądalności”.

https://twitter.com/ArkadiuszMyrcha/status/1005871381475622912

Jednym słowem – TVP Info jest liderem, choć na pierwszym miejscu jest TVN 24! To może oznaczać, że osoby pracujące w telewizji pod wodzą Jacka Kurskiego albo kompletnie nie rozumieją słowa lider, albo po raz kolejny uważają, że – cytując wspomnianego prezesa TVP – „ciemny lud wszystko kupi”.

„Informację” skomentowali dziennikarze i politycy. – „TVP INFO to jednak najlepsze kabarety w polskiej telewizji” – napisała Sylwia Czubkowska z „GW”. – „Nie do wiary… „Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne…” – dodał Robert Jastrzębski z TVN, a poseł Arkadiusz Myrcha napisał: – „Takie rzeczy tylko w #TVPiS”.

Pozostali internauci zwracali uwagę na możliwości techniczne w docieraniu do widzów. – „TVN24 miażdży TVP Info przy założeniu docieralności. Jedno to kanał satelitarny kodowany, a drugie to ogólnie dostępny. Jak trzeba być tak tępym i prymitywnym, żeby napisać takie brednie! Ale cóż, to tak, jak „zwycięstwo” 27:1!”; – „Przegrywacie ze stacją, która jest tylko w kablówkach i na platformach, podczas gdy wy jesteście bezpłatnie w naziemnej. To dopiero mega porażka”.

bt

Źródło: wirtualnemedia.pl, Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
antyuzurpatorChermesWaldemarMaciek123454321Iwona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Totalna bzdura i kompromitacja, czy ktoś tam w tvpis umie liczyć? Jeżeli jest 3,64% i jest wzrost o 7,7% to ile było przed wzrostem?Poza tym rzeczywiście tvn24 nie jest dostępne dla każdego w przeciwieństwie do tuby rządowej, a jednak ludzie wybierają tvn24. Zamotali się we własną propagandę sukcesu.

Iwona
Iwona

Pomijając już komentaże tvpis, najlepsza jest „nowa” matematyka w opisie słupków. Dla tvpis 3,64% przy wzroście o 7,7 % ??? To znaczy startowali z poziomu – 4,06 % ? Ciekawe jak się liczy ujemną oglądalność.

antyuzurpator
antyuzurpator

Ujemną oglądalność tworzą ci widzowie, którzy wyrzucili telewizor przez okno na widok kolejnych kłamliwych pasków w tvpis.

Maciek123454321
Maciek123454321

O curwa, ale kyrk!!! Żeby pokazać prawdę i jednocześnie nakłamać, no, takiej finezji po KURwizji jednak bym się nie spodziewał.

Waldemar
Waldemar

Wychodzi na to (jak zwykle), że kłamstwo wymaga sporej inteligencji, inaczej wychodzi się na idiotę.

Waldemar
Waldemar

Ale być może sprawa jest prosta jak obręcz: panienki piszące w kanciapie paski po prostu nie dostały odpowiedniego komunikatu i popracowały na leniucha, przeklejając stary pasek. Ale w bajzlu Kurskiego kto by się tam przejmował…

Chermes
Chermes

Może zatrudnili tego fachowca z Agencji TASS, który tak skomentował bieg na dystansie 100 m. w którym ścigali się Rosjanin i Amerykanin. Na metę pierwszy dobiegł Amerykanin:
– Zawodnik rosyjski zajął zaszczytne drugie miejsce. Zaskoczeniem natomiast był fatalny wynik amerykańskiego biegacza, który uplasował się na przedostatniej pozycji…