Tam gdzie Morawiecki widzi sukces, ja widzę totalną porażkę

Wszystkie twarze premiera Morawieckiego

Pan premier i jego współpracownicy są naprawdę niesamowici! Właśnie, w ramach zaklinania rzeczywistości, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wrzuciła na portale społecznościowe, pokazujące niektóre sukcesy premiera. Okazją do tego jest pierwsza rocznica expose szefa rządu.

To właśnie 19 listopada 2019 roku Morawiecki obiecywał, że zbuduje Polskę, „jako najlepsze miejsce do życia w Europie”.
No i mamy „perełkę”!

Uwaga! Do swoich największych sukcesów Morawiecki zalicza wynegocjowanie największego „w historii budżetu unijnego dla Polski – ponad 750 mld zł z WRF (Wieloletnich Ram Finansowych) i Europejskiego Funduszu Odbudowy” oraz walka o usunięcie „niesprawiedliwego mechanizmu w sprawie tzw. praworządności w UE w odniesieniu do budżetu”.

Zupełnie zapomniał ten pan premier dodać, że chwali się sukcesem, który właśnie został zablokowany przez Polskę i Węgry.

Przyjrzyjmy się też pozostałym sukcesom. To wprowadzenie małego ZUS-u dla firm, estońskiego CIT, projektu 14. Emerytury, program budowy 100 obwodnic, walka z COVID-19, uruchomienie eRecept, zwiększenie środków na służbę zdrowia, utworzenie Internetowego Konta Pacjenta czy teleporad medycznych.

Jeśli chodzi o gospodarkę to utworzenie Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej, dzięki którym „uratowano 6 mln miejsc pracy”, niższego ZUS-u dla firm, obniżenie CIT dla przedsiębiorców, utrzymanie niskiej stopy bezrobocia czy inwestowanie w fotowoltaikę.

Z polityki zagranicznej wymieniono stworzenie planu dla Białorusi czy przeprowadzenie polsko-litewskich konsultacji międzynarodowych.

No cóż, Morawiecki zdecydowanie zaklina rzeczywistość. Gospodarka szoruje już po dnie, obwodnice może kiedyś będą, ale licho wie, czy to ten rząd je zbuduje. „Sukcesem” w służbie zdrowia jest całkowita zapaść, niemożność dostania się do szpitala i zwiększona umieralność w ramach tzw. naturalnej eutanazji. Teleporady to po prostu koszmarek dla wielu.

Absurdalna wizyta Dudy na Litwie, spadek wiarygodności Polski jako partnera na arenie międzynarodowej, ulokowanie nadmiaru uczuć w Trumpie, co za chwilę odbije nam się czkawką, no i zmarginalizowanie naszej roli w UE.

Naprawdę ma się czym Morawiecki chwalić?

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
20 listopada 2020 09:13

Zapomnieli dodać info o wyborach korespondencyjnych, maseczkach, respiratorach i mafii vatowskiej w ministerstwie finansów.

Dron
Dron
20 listopada 2020 09:17

To tragedia narodowa, a nie żaden premier.

HerodAntypis
HerodAntypis
20 listopada 2020 11:12
Reply to  Dron

To nie premier, to pre mierde.

Morawiecki,
Morawiecki,
20 listopada 2020 09:32

mamy dla ciebie alternatywę stanowiska zz – praworządność albo śmierć. Wasza śmierć!!! Jeszcze w 2015 r. Polska była stawiana jako wzór przemian, jako państwo, które znakomicie wykorzystuje środki unijne i dzięki nim, m.in., zyskuje blask. Przez 5 lat zrobiliście z Polski pośmiewisko na arenie międzynarodowej. Zrujnowaliście w tym kraju wszystko, co było można zrujnować, co prawie dwa pokolenia Polaków budowały od 1989 r. Nie zasługujecie, żeby dalej rządzić tym krajem!!!

Czytelnik
Czytelnik
20 listopada 2020 10:37

Niedawno rozmawiałem z pisowcem i mówię do niego na czym zyskałeś dzięki rządom PiSu? „Oddali S-5”.

Marek
Marek
20 listopada 2020 12:31

Jak to mówił prezes TVPiS: ” Ciemny lud to kupi” . Po ostatnim sondażu wyborczym widać ze ciągle trzydzieści parę procent chcących oddać głos w wyborach kupiło te bajki. Powiem tak w kancelarii premiera mają poczucie humoru trochę wisielcze ale mają, Powinni jeszcze ogłosić znaczną poprawę sytuacji finansowej ZUS ……tylko ojca tego sukcesu na pewno nikt nie wskaże