„Tam przecież nic nie ma”: Kaczyński po raz pierwszy odnosi się do słynnych taśm

"Tam przecież nic nie ma": Kaczyński po raz pierwszy odnosi się do słynnych taśm

Za bezczelną manipulację uznaję twierdzenie, że ta sprawa ma cokolwiek wspólnego z art. 24 Ustawy o partiach politycznych, która zakazuje im działalności gospodarczej. Dlaczego to manipulacja? Bo nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a partią. Żadnych. To są dwie oddzielne instytucje” – mówi prezes PiS Jackowi Karnowskiemu.

Cały wywiad ukaże się w poniedziałkowym wydaniu tygodnika „W sieci”. Dla lidera partii rządzącej cała afera taśmowa jest jednym wielkim kłamstwem, bo wszystko odbywało się zgodnie z prawem. „Czy poseł i szef partii ma prawo być szefem rady fundacji, czyli de facto rady nadzorczej? Otóż ma prawo, to nie jest złamanie żadnego przepisu” – tłumaczy prezes.

Poza wywiadem z Jarosławem Kaczyńskim, którego fragmenty już pojawiły się w internecie, najnowsze wydanie prawicowego tygodnika można potraktować jako kontratak na „Gazetę Wyborczą” i opozycję.

W artykule „Uwłaszczeni” Marek Pyza i Marcin Wikło próbują udowodnić, że GW powstała dzięki „cwaniakom, którzy pierwszy milion po prostu sobie wzięli.” Jednocześnie, w tym samym artykule, dziennikarze podkreślają, że w przypadku Srebrnej „nikt nikomu niczego nie dał, nikt niczego nie ukradł”, a ziemia i budynek zostały kupione po cenie rynkowej.

Ponadto w numerze znajdzie się wywiad z minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbietą Rafalską, która opowiedziała o rządowych programach wspierania rodziny i jednocześnie krytykuje atak na Magdalenę Ogórek, nazywając całe zdarzenie linczem. Najnowsze wydanie prawicowego tygodnika zawiera również analizę szans wyborczych partii „Wiosna” Roberta Biedronia. „To poparcie szacowałbym na 7-10 proc. Takie liberalne poglądy prezentuje nisza wyborców, przede wszystkim z dużych miast. To są wykształceni ludzie, głównie z młodszego pokolenia” – komentuje w rozmowie z Ryszardem Makowski psycholog społeczny, specjalista ds. marketingu politycznego, prof. Norbert Maliszewski.

wb

Źródło: wpolityce.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
antyuzurpatorParagraf22smętekJacek DolińskiZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

„Wykształceni ludzie z wielkich miast – głównie młodzi” będą popierać „Wolność”. Ok. Pan profesor Norbert Maliszewski nie był łaskaw się wywnętrzyć, kogo popierają zatem niewykształceni ludzie z małych wsi – głównie starsi. Pewnie zapomniał. A Wy jak myślicie?

antyuzurpator
antyuzurpator

Niewykształceni, ze wsi, starsi będą popierać „Wolnoć”. Konkretnie „wolnoć Tomku w swoim domku”.
A właściwie „wolnoć Jarku w swym folwarku”.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pan Jarosław ma- jak widać – centralnie w dupie polskie prawo. I tak wiadomo, że spółki takie, jak „Srebrna” będą tańczyć, jak prezes każe. Pewnie pomyślał, że i Austriak Birgfellner też będzie skakał koło pana Jarosława, a tu nagle taki psikus. Jeżeli pan Jarosław twierdzi, że na taśmach nic nie ma, to po pierwsze – nic nie rozumie, albo udaje, że nie rozumie, więc powinno się go odsunąć od życia publicznego, a po drugie – skąd w takim razie taki popłoch u pisiorków? Sondaże pokazują, że PiS ostatnio mocno przyspieszył zjazd do szamba. CBOS przezornie się nie wypowiada.

Zwinka
Zwinka

Jasne. Po równie rynkowej cenie o mało nie doszło do kupienia banków Idea i Getin. Takie rzeczy tylko w Srebrnej.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Czy to jest to przełomowe wystąpienie prezesa developera, które zapowiadała pani Mazurkowa? Przecież Jacek Karnowski z „Śmieci” w roli przenikliwego dziennikarza drążącego aferę nagrań Kaczyńskiego to dowcip miesiąca.

smętek
smętek

Każdą wypowiedź można różnie interpretować i tutaj językoznawcy będą się mogli wypowiedzieć jakie są związki wyrazów w zdaniu. Dosyć robienia z nas ociężałych umysłowo. Niech Kaczyński poczuje smak odpowiedzialności za swoje działania.

Paragraf22
Paragraf22

U generała Janiszewskiego jako kierowca pracował także Pan Kazimierz, obecny kierowca Macierewicza. Oboje i Pani Basia i Pan Kaziu mają takie same stanowiska jak kiedyś, tylko u innych osób. Dziwny zbieg okoliczności.