„Tanie Państwo”. Za rządów PiS wydatki KPRM zwiększyły się o ponad 0,5 miliarda

Premier nakazał Trybunałowi sprawdzić zgodność konwencji stambulskiej z Konstytucją

Wykres przedstawił portal CiekaweLiczby.pl, którego redaktorzy zauważyli, że w ciągu 5 lat wydatki Kancelarii Premiera wzrosły o ponad 0,5 miliarda złotych!

 

Jest to więc dwukrotny wzrost w stosunku do okresu rządów koalicji PO-PSL.

Ekonomistka Alicja Defratyka, omawiając wspomniany wykres, napisała przy tym, że w okresie 2015-2019 (PiS) Kancelaria Premiera wydała rekordowe 1182,6 mln zł, podczas gdy w latach 2011-2015 (PO-PSL) „zaledwie” 644,5 mln zł.

Post Defratyki na Twitterze wywołał lawinę krytycznych komentarzy użytkowników. „No cóż, propaganda i utrzymanie kolegów kosztuje” – napisał jeden z internautów. „Szkoda tylko, że to my za to płacimy” – dodał w tym samym wpisie.

 

Jakiś czas temu ujawniono także wydatki Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Okazuje się, że ta głowa państwa wydaje znacznie więcej niż Bronisław Komorowski. Tylko w 2019 r. organ ten wydał 196,6 mln zł, co stanowi o 20% niż w 2015 r. Jeszcze urzędujący prezydent Duda zarabia miesięcznie… 20 tys. zł brutto!

Czy rzeczywiście „dobra zmiana” służy zwykłym Polakom? Czy może tylko „swoim”? Pytanie to jest raczej pytaniem retorycznym – nie trzeba być teoretykiem poznania, by na nie odpowiedzieć i uczciwie ocenić dorobek PiS-owskich partyjniaków.

/nt/

Źródła: natemat.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Morawiecki zapowiedział dziś powołanie „funduszu patriotycznego”, który ma wspierać wszelkiego rodzaju inicjatywy historyczne i fundacje działające na rzecz niepodległości Polski. Znów miliardy złotych z naszych podatków popłyną do swoich, bo te fundacje zaczną się lęgnąć jak grzyby po deszczu i wszystkie będą powiązane z PiS i pisowskimi aparatczykami.