Tarczyński atakuje Michnika – „Reprezentant RP w Brukseli szczujący na tego, który przesiedział lata w komunistycznych kazamatach”

Tarczyński atakuje Michnika – „Reprezentant RP w Brukseli szczujący na tego, który przesiedział lata w komunistycznych kazamatach”

Europoseł PiS Dominik Tarczyński po raz kolejny przekracza – zdawałoby się nieprzekraczalne granice. Tym razem pochwalił się na Twitterze, jak to zaatakował w pociągu (werbalnie) Adama Michnika.

 

Na nagranym filmiku słychać, jak Tarczyński dopytuje redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” o jego brata i zarzuca Michnikowi… brak odwagi. – „Ganianie po pociągu 73 latka, który parę lat spędził w więzieniu, by pan poseł Tarczynski mógł dziś dostawać pensje europarlamentarną wydaje mi się po ludzku obrzydliwe. A tekst o pozdrawianiu brata to poczucie obrzydzenia pogłębia” – skomentował Konrad Piasecki z TVN24.

Tarczyński nie odpuszczał i odpowiedział: – „Nikt nikogo nie „ganiał” – słaba manipulacja i tworzenie obrazu ofiary. To po pierwsze. Michnik chciał być i jest osobą publiczną. Ja nie dostaję pensji europarlamentarnej tylko na nią PRACUJĘ. A obrzydliwe jest to, że Michnik nazywa Żołnierzy Wyklętych bandytami. Obrzydliwe”.

Riposta Piaseckiego była natychmiastowa: – „Podstawowe zasady kindersztuby podpowiadają, by – jeśli ma się do kogoś pretensję – umieć to grzecznie wyartykułować. A nie zaczepiać go w pociągu tekstami, które są na poziomie sieciowych trolli, a nie kogoś kto PRACUJE jako polski poseł w Parlamencie Europejskim”.

 

Nie tylko Piasecki zareagował na zachowanie Tarczyńskiego. – „Marnie się Pan bawi za nasze pieniądze” – napisał Krzysztof Kowalczyk z „Rzeczpospolitej”.

„Adam Michnik pół życia spędził walcząc o wolną Polskę. Jeśli mógłby się czegoś wstydzić to głównie tego, że ta wolna Polska kogoś takiego jak Tarczyński uczyniła swym przedstawicielem w Europie” – to wpis Tomasza Lisa z „Newsweeka”.

„Niestety trzeba było odwagi Adama w walce o Wolną Polskę, aby teraz swoją „odwagę” mógł zaprezentować ktoś taki jak Tarczyński” – stwierdził Paweł Wroński z „GW”. – „Tarczyński wypadłby naturalniej na ławce z butelką jabola” – napisał Wojciech Szacki z „Polityki”.

„Pawłowicz jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Tarczyński jako reprezentant Rzeczpospolitej Polskiej w Brukseli szczujący na tego, który przesiedział lata w komunistycznych kazamatach. Superwtorek po polsku. Skala upadku RP” – podsumował na Twitterze politolog Marek Migalski.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Sikorski
Krzysztof Sikorski
3 marca 2020 19:16

Menda. Jakich mało.

Maciek123454321
Maciek123454321
3 marca 2020 19:44

Dobrze, że ten oszalały z nienawiści śmieciarz wyniósł się do Brukseli. Niestety znalazł „godnych siebie” zastępców, na przykład niejaką Lichocką.

ANDRZEJ
ANDRZEJ
3 marca 2020 20:28

Gdy sprawiedliwość nastanie odsiedzi za swoje.

marian
marian
4 marca 2020 11:38
Reply to  ANDRZEJ

Obawiam się drogi Panie, że nikt tego gościa nie rozliczy. My niestety lubimy sobie pogadać! Szkoda, że nikt ie podejmuje problematycznego tematu żołnierzy wyklętych. Przecież wiadomo jest, że część z nich to zwykli mordercy. Kiedyś znowu trzeba będzie odkłamać historię, Żal dupę ściska i nic nie można zrobić

Ewa-Maria
Ewa-Maria
5 marca 2020 10:57
Reply to  marian

Moim zdaniem nie wolno milczeć .Był czas mojego zachwytu prozą Fleszerowej -Muskat i chciałabym przypomnieć tytuł Jej powieści „Pozwólcie nam krzyczeć” , bywa,że krzyki osób protestujących próbuje się zagłuszyć, może za cicho krzyczymy?

Kasia
Kasia
3 marca 2020 22:57

Obrzydliwy cham i celebryta. Wstydzę się ,że ten człowiek prezenuje Polaków w UE

Ryszard
Ryszard
3 marca 2020 23:01

To wyjątkowo przykra sprawa spotkać choćby przypadkiem tę świniowatą obrzydliwość o nazwisku Tarczyński.
Wieprz rzadki jak mało kto, ale że wykaże się jeszcze brakiem logiki na poziomie imbecyla, to jednak niekoniecznie można się było spodziewać. Cóż bowiem znaczy ten wyrzut myśli:
>>Pan pozdrowi brata, panie redaktorze […]. Pozdrowienia pan przekaże dla brata, a jak nie, TO JA PRZEKAŻĘ” – kontynuował Dominik Tarczyński<< ."Przekazać" można od siebie (Tarczyński) za pośrednictwem osoby drugiej (Michnik) osobie trzeciej (brat Michnika). Jakżeż więc Tarczyński wyobrażał sobie pozdrowienie Michnikowego brata od siebie za pośrednictwem "siebie samego": Pozdrawiam pana od siebie, panie Szechter<<?

Mariola
Mariola
3 marca 2020 23:14

Po prostu brakuje mi słów na określenie tego ścieku.
Wyjątkowo obrzydliwy typek.
Takie elity rozpanoszyły się w naszym kraju ,dzięki Kaczyńskiemu.

Zwinka
Zwinka
3 marca 2020 23:56

Opętany ścierwojad.

Lehoo
Lehoo
4 marca 2020 07:19

Czy gnojek tarczyński podjął wezwanie zastępcze Pana Dariusza Michalczewskiego,który obiecał mu wtłuc, jak kozie za obiery ?

daroo
daroo
4 marca 2020 08:34

Tarczyński „pracuje” no koń by się uśmiał.

Antoni
Antoni
4 marca 2020 09:08

Jacy wyborc y, taki wybraniec. Europosla wybrali swoi – tak jak Lichocką, Kaletę, Ozdobę, Kanthaka, Jakiego, Kępę Mazurek, I innych, „szczególnie” inteligentnych inaczej.

EWA
EWA
4 marca 2020 17:03

Ewa Chlebus jest mi lżej, bo przeczytałam kilka szlachetnych wypowiedzi znanych dziennikarzy ,którzy potępili zachowanie Tarczyńskiego -to moim zdaniem mało ,ale mam nadzieję na więcej ; gdzie politycy ? przecież to europoseł zachował się w tak chamski i skandaliczny sposób , takie zachowania powinny być głośno i wyraznie napiętnowane -P.A.Michnik jest wielką postacią i zasłużył na szacunek za to co zrobił dla wolnej Polski , jak może bezkarnie Go atakować ktoś taki jak Tarczyński ???ktoś kto korzysta z tego że P.Michnik kiedyś był nieugięty i chciał walczyć o naszą wolność ,bez względu na konsekwencje jakie musiał ponieść … ja po obejrzeniu tego chamstwa którym się szczycił ten pożal się Boże poseł -czułam jak mnie dusi taki wielki żal za ta niesprawiedliwość i wstyd ,że takich ludzi mamy jako naszych przedstawicieli

Andrzej
Andrzej
4 marca 2020 20:07

a o tatusia Jara Kaczyńskiego zapomniał zapytać? agenta Macierewicza też?

Grażyna
Grażyna
4 marca 2020 22:25

Dlaczego my takich gnojów musimy utrzymywać???? Za co my im dajemy pensję???? Przecież to urąga Polakom! Skandal! Hańba dla kraju wysłać takiego gada na salony Europy!!!!

Ewa -Maria
Ewa -Maria
5 marca 2020 10:45

Niestety „psiejemy” , przepraszam zwierzaki