Tarczyński i Jakubiak w niewybredny sposób obrażają opozycję (film)

Tarczyński i Jakubiak w niewybredny sposób obrażają opozycję (film)

Nie od dzisiaj Dominik Tarczyński narusza dobre obyczaje i nie przebiera w słowach, obrażając oponentów politycznych. Najczęściej w tym celu posługuje się swoim kontem na Twitterze, tym razem jednak obraził posła opozycji z mównicy sejmowej. Wcześniej o opozycji w niewybredny sposób wyraził się Marek Jakubiak, już niezrzeszony, a wcześniej w Kukiz’15.

Poseł PSL-UED Jacek Protasiewicz domagał się przedstawienia na tym posiedzeniu Sejmu informacji o proteście policjantów i zapaści w polskiej policji. Powiedział, że na skutek działań rządu PiS bezpieczeństwo Polaków jest zagrożone, a komisariaty w wielu miejscach nie są w stanie funkcjonować. – „Do tego 11 listopada będą obchody stulecia niepodległości, w tym niebezpieczny, organizowany przez nacjonalistów marsz w Warszawie oraz nielegalny marsz organizowany przez rasistów we Wrocławiu. Kto zabezpieczy bezpieczeństwo demonstrujących, uczestniczących i protestujących – zwłaszcza przeciwko temu nielegalnemu marszowi rasistów i antysemitów we Wrocławiu?” – pytał Protasiewicz.

Marek Jakubiak poinformował, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości. – „Chcę powiedzieć, że stolica Polski nie jest pani Gronkiewicz-Waltz, że Polska nie jest tylko w rękach PO, że to jest państwo, które należy do wszystkich Polaków. Wolność zgromadzeń, wolność wypowiedzi to są podstawowe cechy demokracji. Tymczasem, zbóje jedne! Marnujecie nasze państwo na oczach całego świata, jesteśmy Polakami Rzeczpospolitej Polskiej. Zobaczycie, że to wy tę iskrę dołożycie do niepokojów w Polsce” – krzyczał Jakubiak.

Po nim na mównicę wszedł poseł PiS Dominik Tarczyński, który domagał się od marszałka Kuchcińskiego ukarania Protasiewicza. – „W związku z tym, że w ramach posiedzenia Sejmu ten idiota obraził Polaków mówiąc o nich, że są rasistami, Polacy, dumni Polacy, którzy będą szli w marszu, to nie są ani rasiści, ani faszyści, a ten idiota od dwóch winek na niemieckim lotnisku obraził Polaków. I wnioskuję panie marszałku o ukaranie tego idioty, ponieważ nie ma prawa obrażać 60, czy stu, czy miliona Polaków” – powiedział Tarczyński. Dopiero wtedy Kuchciński wyłączył mu mikrofon.

Na wystąpienie Tarczyńskiego zareagował Jarosław Kaczyński. Kamery w Sejmie zarejestrowały, jak wzywa do siebie posła i – wprawdzie nie słychać, co mówi – ale Tarczyński ewidentnie został skarcony jak mały chłopiec przez prezesa PiS.

bt

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o