Tata i syn Banasiowie moszczą się w NIK

Tata i syn Banasiowie moszczą się w NIK

Wiele wskazuje na to, że Marian Banaś traktuje NIK, którym kieruje, jako swoje prywatne księstwo. Jak informuje „Rzeczpospolita” coraz bardziej znaczącą rolę  w tym księstwie zaczyna odgrywać syn prezesa, Jakub Banaś.

 

„41-letni Jakub Banaś wraz z dawnym wiceministrem obrony Romualdem Szeremietiewem stanowią „zespół społecznych doradców prezesa Izby”. Jak przypomina „Rz”, do tej pory nie było takiego stanowiska w NIK, a ustawa o Najwyższej Izbie Kontroli takiego tworu nie przewiduje” – czytamy na tokfm.pl.

Zdaniem „Rz” Banaś „Junior”: „tworzy w NIK swoją grupę wpływów złożoną z ludzi ściągniętych z banku, w którym niedawno pracował”. Przypomnijmy, że chodzi tu o bank Pekao S.A. Syn prezesa NIK  odszedł z pacy we wspomnianym banku kiedy TVN upublicznił informację, że „w krakowskiej kamienicy Banasiów działa hotel na godziny”.

Tata Banaś dał swoim społecznym doradcom bardzo szerokie i do tego kontrowersyjne uprawnienia. Tak twierdzi część pracowników NIK. Dyrektorzy zostali zobowiązani do udzielania „wszelkich informacji i przekazywania dokumentów” osobom, które formalnie przecież nie są pracownikami Izby.

 

Syn prezesa ma duży wpływ na decyzje kadrowe, próbuje wydawać polecenia. Jego ingerencja może przekraczać dopuszczalne granice, wielu dyrektorów na to się nie godzi. (…) Sytuacja, jaką stworzył Marian Banaś, powoduje napięcia na linii syn prezesa – funkcyjni pracownicy Izby”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na funkcjonowanie takich relacji nie godzą się nawet ci pracownicy, których zatrudnił aktualny prezes NIK. Marian Banaś.

Jak pewnie musi się czuć Banaś „senior” pod względem politycznym, że pozwala sobie na wprowadzanie takich porządków, jak właśnie opisany, w konstytucyjnym organie państwa.

W lutym dowiedzieliśmy się, że Jakubem Banasiem zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne. Ale nie przeszkodziło to w pracy dla prezesa NIK – Mariana Banasia” – informuje tokfm.pl

/as/

Źródła: tokfm.pl, „Rz”

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
29 września 2020 13:31

Speleczny doradca Banas, spoleczny doradca corka Dudy… Rodzina+

Po co Kinga Duda zostala wolontariuszem?
Zeby teraz jako doradca Prezydenta RP latac po swiecie i odwiedzac ciekawe konferencje w Tokyo, Los Angeles, Sydney, Paris… Na pewno nie w Syrii, Azerbejdzanie ani w Rumunii. I daleko od Brukseli … 🙂
Za pieniadze podatnikow polata sobie, pozwiedza swiat, bedzie miala co napisac w cv.

jan
jan
29 września 2020 16:18

nawet nie umieją pisać po polsku……………………………………………