W Polsce łamane prawa ludzi spod LGBT?Rząd idzie w zaparte i zaprzecza

W Polsce łamane prawa ludzi spod LGBT?Rząd idzie w zaparte i zaprzecza

Na stronie ambasady i konsulatu USA pojawił się list otwarty, podpisany przez pięćdziesięciu ambasadorów i przedstawicieli najważniejszych instytucji, stojących na straży praw obywatelskich, rezydujących w Polsce.

Autorzy listu nawiązują do Warszawskiej Parady Równości, która z powodu koronawirusa nie mogła się odbyć, ale stała się podstawą do wyrażenia poparcia „dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami”.

W liście jest mowa o szacunku „dla tych fundamentalnych praw, zawartych w zobowiązaniach OBWE oraz obowiązkach i standardach Rady Europy i Unii Europejskiej, jako wspólnot praw i wartości, zobowiązuje rządy do ochrony wszystkich swoich obywateli przed przemocą i dyskryminacją oraz do zapewnienia im równych szans” i kończy się on słowami uznania „dla ciężkiej pracy społeczności LGBTI i innych społeczności w Polsce i na całym świecie, jak również dla pracy wszystkich ludzi, których celem jest zapewnienie przestrzegania praw osób LGBTI oraz innych osób stojących przed podobnymi wyzwaniami, a także zapobieganie dyskryminacji, w szczególności tej motywowanej orientacją seksualną czy tożsamością płciową. Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich korzystać. Jest to kwestia, którą wszyscy powinni wspierać”.

Niech za komentarz wystarczy wypowiedź jednego z internautów, który napisał, „Facet jedzie autostradą, nagle słyszy w radio:- Uwaga, na autostradzie jakiś idiota jedzie pod prąd. Słysząc to mówi do siebie: – Jeden??? Tysiące!!! Ciekawe kiedy to do naszych mściwie panujących dotrze”.

Odpowiedź polskiego rządu była szybka.Do listu odniósł się wiceszef MSZ, Paweł Jabłoński. Napisał na Twitterze, że „polskie prawo w równym stopniu chroni wszystkich ludzi: nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym ani gospodarczym (…)„.

Ktoś uwierzy w te zapewnienia?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl/interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
28 września 2020 13:33

Jak można się było spodziewać, Brudziński napisał na twitterze do Mosbacher, że „w Polsce łamane są prawa ludzi czytających Biblię i oczekuje takiego samego listu w obronie mordowanych w Polsce chrześcijan”. Ciekawe, gdzie on widzi tych „mordowanych chrześcijan”? A tak poza tym to niejako między wierszami, ale przyznał rację ambasadorom, że prawa osób LGBT są nagminnie łamane, chociaż oczywiście usprawiedliwił to „obroną praw chrześcijan”. Tyle tylko, że prawa chrześcijan w Polsce w żadnym stopniu nie są zagrożone, nikt na nich nie napada, nie bije, nie morduje – w przeciwieństwie do osób LGBT. Ot chociażby najnowszy przykład dziennikarki Wyborczej, której właścicielka wynajmowanego mieszkania zakazała wywieszania flagi LGBT, bo „nie życzy sobie, że tu tacy mieszkali” i chce wprowadzić zapisy dyskryminacyjne w umowie najmu. Jak tak dalej pójdzie to przy kupnie mieszkania deweloperzy będą pytać o orientację seksualną i nie sprzedadzą mieszkania osobom LGBT, bo „Polacy nie życzą sobie takich sąsiadów”. A wszystko będzie jeszcze zapisane przez rządzących w kodeksach cywilnym i karnym oraz w konstytucji.