Tego spotkania Duda raczej nie zaliczy do udanych – prezes haskiego Trybunału mówił mu o niezawisłości sędziów

Duda prosi o pomoc dla chorego na nowotwór. „Te 2 mld dla TVP by się przydały”

Andrzej Duda z żoną przez trzy dni składali wizytę w Holandii. Jednym z jej punktów było spotkanie prezydenta z szefem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze Chilem Eboe-Osujim.

 

Najprawdopodobniej to, co powiedział Dudzie prezes haskiego Trybunału niezbyt mu się spodobało. – „Niezawisłość sądów jest kluczowym warunkiem zdolności sędziów do wypełniania ich funkcji w sposób prawdziwy” – podkreślił szef haskiego Trybunału

Eboe-Osuji przypomniał prezydentowi o obawach „wyrażanych przez ważne ciała i funkcjonariuszy – na scenie międzynarodowej – dotyczących stanu niezawisłości sądów w Polsce”. – „Jestem świadomy obaw wyrażanych przez Komisję Europejską, Międzynarodową Komisję Prawników czy Komisarza Praw Człowieka Rady Europy i innych. Wiem, że sprawa jest obecnie przez Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Mogę jedynie wyrazić przekonanie, że rząd Polski będzie w pełni szanować wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w tej sprawie” – powiedział Eboe-Osuji.

 

– „Pytanie, co z tego zrozumiał. Sądząc po poziomach jego żartów sądzę, że niewiele. Ale ważne, że wciąż się uczy, cały czas się uczy”; – „Odpowiedział im „trust me, I’m a „lawyer” „, czy też tylko się uśmiechał? Jest jeszcze wersja alternatywna: pani Dudowa mogła jeszcze wytańczyć to zdanie w rytm skandowania obywateli o konstytucji”; – „Ale i tak się nie przejął… skupiony na innych sprawach… przecież już zaraz sezon narciarski się zaczyna” – komentowali internauci.

Jeden z nich zaś przypomniał: – „Andrzej pewnie opowiedział jakiś dowcip w ramach riposty… oby nie ten o rektorach i ich rozbitym samolocie na tubylczą Afryką ;-)”. Chodzi oczywiście o „Żałosny dowcip Prezydenta. „Prosimy o start sezonu narciarskiego, niech zajmie się rzeczą, na której się jako tako zna”. Prezes Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze Chile Eboe-Osuji jest czarnoskóry.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
31 października 2019 09:17

Myślę, że bezwolny sługa kaczyńskiego posadzony na wysokim stołku nic z tego spotkania nie wyniósł. Raz dałem się nabrać, że może Duda oprzytomniał (pierwsze veto), więcej się w konia zrobić nie dam.

BGmble
BGmble
31 października 2019 13:12
Reply to  Bart

Nie dalem sie nabrac ani latem 2017 (ustawka pod publiczke) ani przed wyborami prezydenckimi 2015.

Wyraznie widac bylo, ze facet byl kreowany, a sam nie mial za grosz kultury, kregoslupa moralnego ani wlasnego zdania. Juz wtedy darl chalape i obiecywal gruszki na wierzbie, „jaki to on bedzie…”.

Adrzej Duda nas wysiudal
du da, du da
Adrziej Duda nas wysiudal
oj di du da dej!

mira
mira
31 października 2019 10:25

Słuchając swego czasu wywodów pana prezydenta Wałęsy , często czułam się zażenowana stylem wypowiedzi, konstrukcją zdania , polszczyzną , komunikatywnością wypowiedzi itd . Ale to elektryk , szczery , uczciwy choć bufonowaty , Teraz Polacy wybrali doktora , mówiącego w miarę poprawną polszczyzną . I co z tego ? Teraz to dopiero wstyd i żenada, jak człowiek na takim stanowisku pajacuje , stroi miny , kłamie ,za grosz taktu ani wyczucia sytuacji . Kompromituje stanowisko i państwo . Prezydent w Polsce to urząd bardziej reprezentacyjny niż decyzyjny , więc gdzie ta prezencja , obycie , kultura ? Teraz to mi głupio , że kiedyś miałam nieadekwatne do sytuacji emocje . Okazało się , że Polacy zrobią wiele , postarają się żeby było jeszcze gorzej . Tylko dlaczego ? Po co ? Umartwianie się to nasz sport narodowy . Sorry ja się na ten styl nie piszę !