Tekturowa wersja pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego

Tekturowa wersja pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego

W piętek przypadła 137. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Na placu Piłsudskiego pojawili się aktywiści Lotnej Brygady Opozycji oraz grupy Cień Mgły, którzy zbudowali replikę słynnych „schodów donikąd”.

Scenariusz comiesięcznych obchodów jest praktycznie taki sam od bardzo długiego już czasu. Najpierw pojawiają  się oficjalne delegacje z Jarosławem Kaczyńskim oraz politykami PiS, którzy składają kwiaty pod pomnikami Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej.

Po części oficjalnej zaczynają się działania happeningowe. Dzisiaj przedstawiciele antyrządowych grup zabrali ze sobą tekturowe pudła, które posłużyły im do stworzenia własnej wersji smoleńskiego pomnika.

Pojawiły się na niej napisy: „Gdzie jest wrak?”, „Pokaż raport świrze!”, „Kazałeś lądować bratu?”. Z boku tekturowego „monumentu” namalowali drzwi i tabliczkę z napisem: „Komisariat Schodowy Policji im. A. Macierewicza” – informuje wyborcza.pl

W trakcie oficjalnej części obchodów policja i  żandarmeria uniemożliwiły aktywistom wstęp na pl. Piłsudskiego. Z terenu Ogrodu Saskiego skandowali oni antyrządowe hasła. Policja zarekwirowała im sprzęt nagłaśniający.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

„To jest legalne zgromadzenie. Policja łamie prawo. Każdy obywatel ma prawo wyrażać swoje poglądy polityczne i policja powinna nas chronić, a nie napadać – powiedział Arkadiusz Szczurek z Lotnej Brygady Opozycji”.

Jak będzie wyglądała kolejna miesięcznica? Przekonamy się za miesiąc

/as/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
10 września 2021 17:17

Jeszcze wywleczmy kaczynskiego z nory i przywleczmy przed ten nowy pomnik. Niech sie broni zdrajca!!!

Janek
Janek
11 września 2021 07:22
Reply to  Agnieszka

I wy potem zarzucacie mowę nienawiści innym? Jakby to napisano o jakimś polityku platformy, to ryja byś darła, że szczują jak na Adamowicza. Lecz się.

Agnieszka
Agnieszka
11 września 2021 12:05
Reply to  Janek

Nigdy nie kryje sie z uczuciami, a kaczynski to dla mnie smiec. Najwiekszy szkodnik Polski po II WS.

Zbyszek
Zbyszek
11 września 2021 10:49
Reply to  Agnieszka

Ty nikogo nie „wywleczesz”, bo jedyne co potrafisz, to klepać złośliwe komentarze w Internecie. Tu potrzeba ludzi konkretnych.

Agnieszka
Agnieszka
11 września 2021 12:06
Reply to  Zbyszek

Zbysiu, nie badz taki pewny. Nigdy nie mow nigdy. Jeszcze twoj idol kaczyski, dla ktorego jestes nikim, sie doigra.

Agnieszka
Agnieszka
11 września 2021 12:07
Reply to  Zbyszek

Ale ja przynajmniej chodze na wybory, momo ze do urny mam 500km i sporo mnie to kosztuje. A ty?

Agnieszka
Agnieszka
11 września 2021 14:18
Reply to  Zbyszek

Jeszcze jedno: „zdradzieckie mordy”, „gorszy sort” itp. epitety, czyj to jezyk, ktorego niejaki Kaczynski uzyl w Parlamencie, nie na jakims forum, ale w POLSKIM PARLAMENCIE. Wobec bandy pis trzeba stosowac te same metody albo i gorsze, bo inaczej te mendy nigdy wladzy nie oddadza. Nienawidze kaczynskiego szczerze, bo nic dobrego osiagnal w swoim marnym zyciu, dlatego msci sie i niszczy zycie innym.

Zbyszek
Zbyszek
12 września 2021 07:03
Reply to  Agnieszka

Dokładnie o to mi chodziło. Potrafisz tylko klepać w klawiaturę. Jeździj sobie dalej 500 kilometrów na wybory, ale „wywlekanie” pozostaw innym, bo nawet z polszczyzną u ciebie słabo.

Agnieszka
Agnieszka
12 września 2021 13:54
Reply to  Zbyszek

Se vuoi sapere, viso all’estero, uso la tastiera straniera. Tu quante lingue conosci?

Agnieszka
Agnieszka
12 września 2021 13:56
Reply to  Zbyszek

Wywlec to dialektyzm slaski. Duda, zwany prezydentem, pisze „znalesc” zamiast „znalezc”. Brawo za wybor prezydenta.

Agnieszka
Agnieszka
12 września 2021 14:17
Reply to  Zbyszek

Na to czekalam. Widzisz, brak argumentow u niektorych osob powoduje, ze czepiaja sie przejezyczen czy braku polskich znakow diakrytycznych w komentarzu. Powodzenia Zbyszku w przyszlej Polsce mlekiem i miodem plynacej, wedlug propagandy miernot z pis. Ja mam to szczescie, ze zyje od 20 lat w cywilizacji zachodniej i nie mam zamiaru jej zostawic chocby panstro orwelowskie pis zaplacilo mi krocie za powrot. Pa