Telewizja Polska przegrała proces z dziennikarzami „Gazety Wyborczej” i „Polityki”

Cenzorzy z Rockefeller Center, a jak to wygląda w Polsce?

TVP pozwała Ewę Siedlecką („Polityka”) i Wojciecha Czuchnowskiego („Wyborcza”), którzy powiązali śmierć Adamowicza z materiałami publikowanymi przez stację. Siedlecka napisała na swoim blogu, że sprawca mordu oglądał treści emitowane przez TVP (m.in. „Wiadomości” i „Minęła 20”) i to one „kształtowały jego wizję Polski”. Czuchnowski z kolei ocenił, że zabójca śledził TVP podczas pobytu w więzieniu.

 

Władze publicznej stacji uznały, że Siedlecka i Czuchnowski dopuścili się zniesławienia (przestępstwo opisane w art. 212 Kodeksu karnego) względem niej. Argumentacja TVP nie przekonała Sądu Okręgowego w Warszawie, który zdecydował się oddalić skierowany przez telewizję pozew.

W uzasadnianiu opublikowanym przez SO podano, iż sprawca mordu rzeczywiście „oglądał treści prezentowane przez TVP” i to one kształtowały jego wizję kraju. Stwierdzono również, że opinie redaktorów „mieściły się w granicach krytyki”.

 

TVP przegrała już kilka procesów w sprawie tragicznej śmierci Adamowicza. Wcześniej, w czerwcu, sąd uznał, że Krzysztof Skiba miał prawo przyznać, że to Jacek Kurski jest moralnie odpowiedzialny za zbrodnię na prezydencie Gdańska. Również Rzecznik Praw Obywatelskich wygrał z TVP, która pozwała go za to, iż ośmielił się powiedzieć o oglądaniu przez mordercę stacji publicznego nadawcy.

Dziennikarze TVP niemal zawsze wypowiadali się o Adamowiczu w zły sposób. Imputowali mu związki z Niemcami, lewactwem i przestępstwami.

/nt/

Źródła: wp.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
18 lipca 2020 09:38

Brawo!!! To teraz na celowniku TVP i Ziobry znajdzie się sędzia, który wydał wyrok.

Zwinka
Zwinka
18 lipca 2020 11:36

Każdy., kto obserwował sekowanie prezydenta Adamowicza przez pisowską szczujnię i później był świadkiem jego zabójstwa, nie miał ani cienia wątpliwości co do związku przyczyny ze skutkiem… A tak przy okazji zapytam, co słychać u Stefana Wilmonta, wie ktoś ? Jest mu wygodnie ? Ma wszystko, czego potrzebuje ? Nie ograniczają mu czasem dostępu do internetu ? Ma szansą na ułaskawienie przed końcem procesu, bo za dobro nie karzemy ?

Jantar
Jantar
18 lipca 2020 13:05
Reply to  Zwinka

Pewnie siedzi gdzieś pod palmami w San Escobar 🙂

Zbyszek
Zbyszek
18 lipca 2020 12:33

Rozumiem tych z TVP. Prostytutki też nie lubią jak się o nich pisze, że są prostytutkami. Czują się urażone i dorabiaja sobie jakieś pokrętne usprawiedliwienia.

Temida
Temida
18 lipca 2020 16:51

Widać jeszcze mamy wolne sądy…?