Telewizja publiczna nie lamie żadnych standardów….

Telewizja publiczna nie lamie żadnych standardów.... zdaniem prezesa Kurskiego oczywiście

Sprawą tzw. czarnej listy czyli osób, których nie wolno zapraszać do TVP jakiś czas temu zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie do prezesa Jacka Kurskiego. Ten ostatni zignorował pierwsze zapytanie Bodnara, więc RPO ponowił swoją prośbę o wyjaśnienie sytuacji.

Tym razem Jacek Kurski odpowiedział, ale zarówno ton jego pisma, jak i argumentacja pozostawiają wiele do życzenia.

Według Kurskiego kierowana przez niego telewizja jest ofiarą nieuczciwej konkurencji i “gdyby podlegli pracownicy w istotny sposób wykroczyli poza standardy dziennikarskie i na jakimkolwiek poziomie zarządzania lub w redakcjach powstawałyby jakiekolwiek „czarne listy”, motywowane osobistym stosunkiem do osób lub względami politycznymi, reakcja Zarządu byłaby natychmiastowa, a w stosunku do odpowiedzialnych wyciągnięte zostałyby konsekwencje służbowe”.

Gdyby powyższe deklaracje były prawdziwe, to Kurski zmuszony byłby do ich zrealizowania, bo „tylko w II kwartale 2018 r. PiS posiadał w programach informacyjnych i publicystycznych najczęściej aż 10-krotnie dłuższy czas antenowy (np. w czerwcu 51 godzin) niż druga PO (czerwiec – 4 h 23 min.). W ramach ochrony pluralizmu m.in. partii Razem nawet nie ma w zestawieniu publicznego nadawcy.” – czytamy w crowdmedia.

To ze strony szefa TVP brak konsekwencji, niewiedza, zwykłe kłamstwo czy może totalna buta? Jakby tego było mało prezes Kurski zarzucił Rzecznikowi Praw Obywatelskich całkowitą bierność „w zakresie wyjaśnienia społeczeństwu i innym mediom, jak ważne dla demokratycznego pluralistycznego społeczeństwa jest zapewnienie mediom publicznym stabilnego i proporcjonalnego finansowania”.

Zarówno prezesowi TVP jak i politykom partii rządzącej zupełnie nie przeszkadza, że głoszone przez nich deklaracje kompletnie nie znajdują pokrycia w ich działalności.

wb

Źródło: crowdmedia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Paragraf22LehooGrzegorzZbyszekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ciekawe, co powie ten ekskrement przed sądem?

Lehoo
Lehoo

Ze tylko wykonywał rozkazy

Zbyszek
Zbyszek

Ów Kurski powinien być bardziej precyzyjny. Gdyby, zgodnie z prawdą oświadczył, że TVP nie łamie żadnych standardów pisowskich,to nikt nie miałby do niego pretensji A nawet byłby chwalony za prawdomówność.

Grzegorz
Grzegorz

Kłamali , kłamią i kłamać będą. PiS-owscy funkcjonariusze tak mają. Takie są standardy w TVPiS. Tylko gdzie oni robotę znajdą jak ich ukochana partia-matka przerżnie wybory?

Lehoo
Lehoo

W Srebrnej

Paragraf22
Paragraf22

TVP nie łamie żadnych standartów bo ich nie ma.