Ten arcybiskup powinien walczyć (..) z alkoholizmem, a nie walczyć z nauczycielami

Pod naciskiem nuncjatury abp Głódź musiał powołać komisję do zbadania sprawy ks. Jankowskiego

Metropolita gdański abp. Sławoj Leszek Głódź doczekał się riposty, która już dawno mu się należała. Na nieuprawnione przez duchownego zabieranie głosu na temat strajku nauczycieli zareagował ostro były premier i minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz na antenie radia TOK FM.

„Nie może być tak, że mniejszość rządzi większością”, „strajk nauczycieli krzywdzi uczniów”, a „zło i antychrześcijańskie ideologie ukrywają się pod postacią bożka tolerancji” – takie sformułowania padły podczas mszy rezurekcyjnej prowadzonej przez Głódzia. Pojawiły się też wątki LGBT, opozycji oraz ilości lekcji religii w szkołach.

„Z dużym rozczarowaniem odebrałem tę wypowiedź. Nie chcę być za bardzo złośliwy, ale ten arcybiskup powinien walczyć z innym problemem społecznym, czyli z alkoholizmem, a nie walczyć z nauczycielami. To, że Hierarchowie się interesują, jest zrozumiałe, ale nie powinni wkładać palców w cudze drzwi i stwierdzać kto ma rację, a kto nie” – powiedział.

Zapytany o to, czy nawiązuje do jakiejś słabości duchownego, były premier odparł, że do „problemu społecznego, jaki mamy w Polsce”.

/p/

Źródło: TOKFM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Rafal PJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Jerzy Dziewulski w swoich wspomnieniach pisał, jak to Głódź leciał gdzieś samolotem z prezydentem Kwaśniewskim i już 6.00 rano był nieźle pijany i od razu po wejściu do samolotu zażądał butelki mocnej wódki. A ponieważ Dziewulski odmówił, wybuchła awantura… Także Cimoszewicz to właśnie miał na myśli 🙂

Rafal P
Rafal P

Podejrzewam, że on do tej mszy nie popijał wina z wodą, ale czystą nierozcieńczoną.