Ten „dzięki któremu rozwija się gospodarka i wszyscy możemy czuć się Polakami”  nadal obiecuje

Onet: "Maski z Chin, dostarczone do Polski największym samolotem świata, nie spełniają norm bezpieczeństwa”

Z niemającego dna pisowskiego worka obiecanek-cacanek premier Mateusz Morawiecki wyciąga kolejne deklaracje. Tym razem beneficjentami 500+ mają zostać wszystkie małe przedsiębiorstwa. Ci, których miesięczne dochody nie przekraczają 6 tysięcy złotych otrzymają ulgę w płatności na ZUS.

 

Ponadto premier zadeklarował, że dla przedsiębiorców zarabiających powyżej 10 tysięcy zł zryczałtowany ZUS pozostanie bez zmian, a ci, którzy zarabiają do 2 milionów euro rocznie będą płacić zryczałtowany PIT. Natomiast firmy o przychodach przekraczających 2 miliony euro rocznie będą miały zapewniony 9 procentowy podatek CIT.

To, co prezentujemy państwu, ta wizja rozwoju ma prowadzić do wzrostu gospodarczego, który nikogo nie zostawia na boku, na marginesie. Podstawą tego rozwoju musi być aktywne państwo. Przedsiębiorcze państwo to droga ku przyszłości” – mówił w Katowicach Morawiecki, przedstawiony jako ten, „dzięki któremu rozwija się gospodarka i wszyscy możemy czuć się Polakami.”

 

Premier w swoim wystąpieniu nie zapomniał oskarżyć rządy PO o spowolnienie polskiej gospodarki. Zdaniem Morawieckiego tylko PiS jest gwarantem sprawiedliwego i wiarygodnego rozwoju państwa.

Polacy muszą zarabiać godnie. Będziemy kontynuować naszą rewolucję godności. Neoliberałowie spod znaku pana Balcerowicza, pana Schetyny i pani Kidawy-Błońskiej mówią, że to niekorzystne. Ale my wiemy, że podnoszenie płac dla wszystkich jest ważne. My planujemy 6 proc. podwyżki dla budżetówki. Wiarygodność jest po naszej stronie!”

wb

Źródło: katowice.wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ChermessmętekRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Te brednie Matołusza już dawno przestały być śmieszne.

smętek
smętek

On jest składową tej bandy której rządy są groźne.

Chermes
Chermes

Dać mu palnik acetylenowo – tlenowy, trochę blachy, taśmę klejącą i niech zasuwa do Szczecina obiecany prom budować.
Stępkę już ma, więc powinno pójść jak po maśle.