„Ten jacht to „Miś” naszych czasów!”

Ten jacht to "Miś" naszych czasów

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” przedstawili nowe fakty na temat osławionego jachtu „I Love Poland”, który miał promować Polskę za granicą. Okazuje się, że jacht od 156 dni cumuje na Rhode Island (USA). Pomimo tego, Polska Fundacja Narodowa dalej płaci na niego pieniądze.

 

Polska Fundacja Narodowa kupiła używany jacht za 900 tys. euro. Miał on promować Polskę z okazji 100-lecia niepodległości kraju. W ramach „niepodległościowego” rejsu zaplanowano odwiedziny w stu portach morskich na całym świecie. Okręt wypłynął na głębokie wody w listopadzie ubiegłego roku.

Prawicowe media wieszczyły wielkie sukcesy rejsu i informowały czytelników/widzów o dużym zainteresowaniu jachtem i jego załogą. Informacji o „sukcesach” „I love Poland” ­­­brakuje już od kwietnia bieżącego roku. Okazało się, że jacht cumował wtedy w Portsmouth na Rhode Island, gdzie znajduje się już od 156 dni. Doba cumowania w tamtejszej marinie – według informacji „Wyborczej” – kosztuje 300-500 dolarów.

 

Co jacht robi w marinie? „Morze po raz kolejny uczy nas pokory. Zawiódł sprzęt, ale nie załoga. Samodzielne opanowanie poważnej awarii na pełnym morzu potwierdziło dobre przygotowanie naszego zespołu oraz solidność kadłuba jachtu” – wpis o takiej treści pojawił się na wiosnę na oficjalnej stronie Polskiej Fundacji Narodowej.

Redaktorzy „Wyborczej” zadali PFN kilka pytań. Zainteresowały ich kwestie, takie jak to czy ubezpieczyciel uznał szkody, ile Fundacja płaci za cumowanie w marinie i ile kosztuje dzień pobytu kapitana jachtu w Stanach Zjednoczonych. PFN zignorowała pytania „Wyborczej”.

Polska Fundacja Narodowa już wielokrotnie wzbudzała kontrowersje. Niedawno na światło dzienne wyszła kampania amerykańskich PR-owców, za którą PFN zapłaciła 5,5 mln dolarów. Na interesach zyskała m.in. rodzina prawicowego publicysty Marka Chodakiewicza.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MariaChermesAndaJacek DolińskiWieslaw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
precz z pisem
precz z pisem

No to różne pisuarskie misiewicze za nasze pieniądze mają wakacje w ciepłych krajach!
To i tak nic wobec innych arcy-przekrętów i 251 mega-afer!
Podziękujmy tej klice 13. październikal

Jacek Doliński
Jacek Doliński

W Portsmouth, RI jest mniej więcej taki sam klimat jak u nas na wybrzeżu. Poza tym wszystko się zgadza.

Wieslaw
Wieslaw

Nie mieszajmy sportu z polityką. Bo to krzywdzi bardzo sportowców, którzy są w zespole I love Poland. A że są to sportowcy, i to wybitni każdy może to osobiscie sprawdzić, a lista osiągnięć np. kapitana Jaroslawa Kaczorowskiego, czy też Zbigniewa Gutkowskiego jest naprawdę długa. W tym czasie co I love Poland maszt stracił też inny polski wyczynów jacht Selma Racing i podobnie utracił maszt juz po ukończeniu regat (AF Ofschore w Szwecji). I tak samo nie wystartował w legendarnym Fastnet Race , i też nadal jest „uziemiony”. Naprawdę wyczynowe jachty to skomplikowane urządzenia, które czasami ulegają awarią, a zawodnicy na… Czytaj więcej »

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Powstaje więc pytanie, kto miesza sport z polityką?

Maria
Maria

A ci wybitni sportowcy, to musieli okrętować się na tym jachcie?
Bidulki, czy nieudacznicy, że nikt inny ich nie chciał?

Anda
Anda

Obstawiam, że ten jacht to tylko jedna z setek pisowskich metod na kradzież publicznych pieniędzy.

Chermes
Chermes

Podobno mówi się o zmianie nazwy jachtu, by lepiej oddawała sukcesy PiS na „Janów 1 : 27”.

Maria
Maria

Każdy ma taki jacht na jaki zasługuje.
____________________________________________
wyborco PiS, czy Ci nie wstyd???