„Ten proces będzie podręcznikowym przykładem na działanie państwa policyjnego PiS”

Wrocławski sąd skazał legendę „Solidarności” Józefa Piniora na bezwzględne więzienie

– „Jestem niewinny. Podkreślam to od dwóch lat. Mamy kolejną odsłonę prowokacji politycznej pana Kamińskiego i Ziobro. Ten proces, już po zwycięstwie w Polsce demokracji, będzie podręcznikowym przykładem na działanie państwa policyjnego Prawa i Sprawiedliwości. Państwa, w którym mamy do czynienia z mieszaniem faktów, z podsłuchami” – powiedział Józef Pinior. Przed Sądem Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia rozpoczął się proces tego działacza opozycji w PRL, byłego europosła i senatora PO. Razem z nim przed  sądem stanęli także asystent Piniora Jarosław Wardęga oraz trzech biznesmenów, którzy mieli rzekomo korumpować polityka.

Prokuratura oskarża Piniora „o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 40 tys. zł w zamian za obietnice podejmowania się interwencji parlamentarnej w instytucjach publicznych”. – „Cała ta sprawa to przykład podejmowanych przez obecną ekipę rządową prób kryminalizacji opozycji politycznej. To osobista vendetta, z jaką przeciwko mnie wystąpili minister Zbigniew Ziobro i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński” – stwierdził Józef Pinior. Do Wrocławia, aby wesprzeć Piniora, przyjechał prof. Karol Modzelewski.

Dzisiejsza rozprawa została utajniona z powodu wniosku obrońców jednego z oskarżonych biznesmenów. Chodziło o stan zdrowia człowieka, który twierdzi, że wręczał Piniorowi łapówkę. – „Biegli orzekli, że w przypadku obecności oskarżonego na rozprawie z udziałem mediów z dużym prawdopodobieństwem może dojść do negatywnych następstw zdrowotnych tego oskarżonego” – poinformował Joanna Podwin z biura prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RozbawionyJoannaPiJarObserwatorMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ściśle tajne / poufne. Bo inaczej biedaczek „byznesmen” kipnie na serce. 40 tysięcy łapówki dla Józefa Piniora???? Dla człowieka, który uratował w 1981 roku cała kasę dolnośląskiej „Solidarności”??????? Przez jego ręce przeszło w przeliczeniu ok. 250 000 $ – słynne 80 milionów. I ktoś taki połakomiłby się na 40 tysięcy????????? Ten proces to hańba dla PiS-u.

PiJar
PiJar

Józef Pinior jest wyrzutem sumienia dla neokomunistycznych towarzyszy z PiS-u. On uratował 80 milionów, a oni chcieliby zabrać dla siebie – każdy po 80 milionów na głowę, bo „się należy”.

Obserwator
Obserwator

Te procesy wytaczane na moment przed nadchodzącymi wyborami to jawna zemsta komuny z otoczenia prezesa i całego jego dworu za przegrane wybory w 89 roku

Joanna
Joanna

Kaczyński otacza się byłymi współpracownikami SB i komunistycznymi prokuratorami a za wszelką cenę chce zniszczyć działaczy opozycji komunistycznej. Ciekawe o czym to świadczy?

Rozbawiony
Rozbawiony

Oburzonym i wzmożonym – proszę sprawdzić, kiedy CBA zainteresowało się Piniorem, kiedy wszczęto dochodzenie, kiedy założono Piniorowi podsłuchy, itp. itd. A potem przypomnieć sobie, kto wtedy rządził, kto był premierem, kto był szefem CBA! 🙂