„Ten rząd pokazał, że uczeń się nie liczy”

Nauczyciel gimnazjum dostał wypowiedzenie – zarzuca Zalewskiej kłamstwo

– „Apelujemy do dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z planowanym egzaminem maturalnym o niezwłoczne, jak najszybsze zwoływanie rad pedagogicznych, a koleżanki i kolegów nauczycieli prosimy o zebranie kworum i podjęcie uchwały klasyfikacyjnej” – powiedział Maciej Rusiecki z Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego. Dodał, że powinny się one odbyć się do końca tego tygodnia. – „To egzamin dojrzałości, który my, nauczyciele, zdaliśmy, a rząd po raz kolejny pokazuje, że nie zdaje żadnego egzaminu” – stwierdził Rusiecki.

Katarzyna Dobrowolska-Ptak powiedziała, że „rząd z niewiadomych przyczyn nie dba o dobro uczniów, lekceważy ich i ktoś musi w związku z tym przejąć inicjatywę”. – „My chcemy być gwarantem ciągłości edukacji uczniów, stąd nasza decyzja o klasyfikacji. Uczeń jest zawsze najważniejszy. Dla nauczyciela to oczywista rzecz – rząd pokazał, że ten uczeń się nie liczy” – podkreśliła.

Tymczasem kierownictwo ZNP i FZZ zapowiedziało, że władze związków nie wezmą udziału w obradach okrągłego stołu. – Wobec bardzo nieznanej, niejasnej i zupełnie nam niewyjaśnionej formuły dotyczącej obrad okrągłego stołu kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego nie weźmie udziału w tych obradach. Zdecydowanie bliższa nam jest formuła, którą związek zainicjował w 2008 r. i wspólnie z prezydentem Kaczyńskim ją przeprowadził” – powiedział szef ZNP Sławomir Broniarz po spotkaniu Prezydium Rady Dialogu Społecznego.

„Do dzisiaj nie wiemy, jaki ma być format tych rozmów, jakie tematy mają być, kto będzie dopuszczony i na jakich zasadach do głosu, czy będą jakieś kryteria reprezentatywności. To wszystko pozwala nam wątpić w czystość intencji ze strony rządu” – stwierdził szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz. FZZ popiera ideę zorganizowania rozmów pod auspicjami Rady Dialogu Społecznego i uważa, że patronem spotkania powinien być prezydent.

Okrągły stół oświatowy ma się odbyć w najbliższy piątek 26 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Zwołał go premier Mateusz Morawiecki.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anda
Anda
24 kwietnia 2019 06:43

Nie podoba mi się, że klasyfikacja się odbędzie i matury prawodobnie też. Ale to rozsądny krok, strategicznie przemyślany. ZNP ubiegł rząd. Gdyby klasyfikacja się nie odbyła, Szczęka Zalewska w piątej wydałaby zarządzenie, że klasyfikację jednoosobowo przeprowadza dyrekcja szkoły, a potem to już z górki, młodzieży na maturze pilnowaliby księża, zakonnice i strażacy.