„Tępa propaganda obecnego rządu jest jeszcze bardziej prymitywna niż w PRL”

Czarnek ma się dobrze mimo, iż wygaduje coraz większe głupstwa

Minister Czarnek, podczas debaty nad wnioskiem nieufności wobec niego w Sejmie, pokazał, jak widzi przyszłość polskiej edukacji.

Przede wszystkim „chcemy wzmocnić głos rodziców w ten sposób, że oprócz opinii musi być wyraźna zgoda Rady rodziców i kuratora, który ma na odpowiedni czas przed wejściem organizacji pozarządowej do szkoły otrzymać treść tego, co będzie wykładane w tej szkole”.

No i oczywiście, kurator oświaty dostaje więcej uprawnień, bo ma „sprzeciwić się ewentualnej demoralizacji lub indoktrynacji dzieci, bo takie rzeczy zdarzają się w wielkich miastach, takich jak Poznań czy Warszawa”.

Coś mu ten Poznań leżał na wątrobie, bo wrócił do niego w kolejnej wypowiedzi, grzmiąc z mównicy sejmowej: „to w Poznaniu jest ten problem. To wy tam w Poznaniu chcecie seksualizować dzieci!”.

Na te słowa Czarnka błyskawicznie zareagował prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Ubolewam nad tym, że polityk pełniący tak ważną funkcję wypowiada się w sposób pozostający w całkowitej sprzeczności z faktami i rzetelną wiedzą” – mówi Jaśkowiak w rozmowie z WP i dodaje:- „zjawisko malejącej frekwencji na lekcjach religii dotyczy całej Polski. Jest to m.in. pochodna jakości tych zajęć. To też wynik anachronizmu polskiego Kościoła, którego piewcami są polscy hierarchowie, totemowego traktowania wiary, czyli pomijania tego, co w wierze chrześcijańskiej jest piękne i wartościowe, a zamiast tego skupiania się na rytuałach, na obrzędach, przepychu – sytuacjach budzących zdziwienie nawet obcokrajowców. Czyli na totemach właśnie. To wszystko zniechęca ludzi, w tym młodzież, do Kościoła. Niestety, polscy hierarchowie odchodzą od tego, co jest ważne w Kościele. Jego sojusz z władzą prowadzi, ku mojemu ubolewaniu, do postępującej laicyzacji społeczeństwa”.

No cóż, jak twierdzi prezydent Poznania, „gdzie rozum śpi, tam budzą się demony” i minister Czarnek udowadnia to w pełnej swej krasie.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
23 lipca 2021 10:32

No cóż, Poznań miastem doznań, nie ma tam miejsca na prostactwo religijne. Ludzie nie chcą tam być tresowani jak zwierzątka w cyrku: ukleknij, powstań, usiądź, jak ksiądz zaśpiewa to, to ty odśpiewaj tamto i tak co niedziela, rok w rok przez całe swe katolskie życie. Już nie chodzi o tę wiarę, ale to jest po prostu nudne! Zupełnie jakbym przez całe życie do tej samej klasy w podstawówce chodził!

Marek
Marek
23 lipca 2021 10:46

Do wypowiedzi prezydenta Jaśkowiaka można by dodać pazerność i zwykłą głupotę. A przykładów na to jest aż nadto.I to traktowanie jak ciemną masę która powinna „dobrodzieja” po rękach całować i przynosić ostatni grosz aby „dobrodziej” mógł opływać w luksusy. Poziom nauki religii jest żenująco niski i pewnie od kilkunastu lat ( gdy moje dzieci chodziły do szkoły) się nie zmienił.

Dron
Dron
23 lipca 2021 11:50

Z mojej strony z małą poprawką – słowo demony zastąpiłbym słowem idioci i to niekoniecznie pożyteczni.

AntyKaczor
AntyKaczor
23 lipca 2021 22:41
Reply to  Dron

Pożyteczni jak najbardziej. Tylko dla kogo? To jest pytanie

Czytelnik
Czytelnik
23 lipca 2021 13:19

Panie Czarnek odwal pan się od Poznania i Wielkopolski i zajmij się tym swoim KULem. My nie chcemy aby nasze dzieci uczyły się ,ze Ziemia jest plaska , powstała 6 tyś.lat temu i innych pseudonaukowych religijnych dyrdymałów.

Antykaczor
Antykaczor
23 lipca 2021 20:26

Tępi ludzie tworzący „rząd” uprawiają tępa propagandę. Nieboszczka komuna w wydaniu bis… sorry PIS