Terlecki: „Dla swoich interesów partyjnych (Platforma) jest gotowa narazić życie i zdrowie posłów”. PiS ma w nosie reżim sanitarny

Terlecki: "Dla swoich interesów partyjnych (Platforma) jest gotowa narazić życie i zdrowie posłów". PiS ma w nosie reżim sanitarny

Ufff, odbyło się już posiedzenie Sejmu, przed którym tak broniło się wielu posłów, bo przecież koronawirus, bo przecież można było w tej sytuacji obejść Konstytucję i z domów głosować nad zmianą regulaminu, która pozwoliłaby na głosowanie online.

 

Trzeba przyznać, że Kancelaria Sejmu zadbała o zdrowie parlamentarzystów, wyposażając ich w zestaw ochronny, a w nim płyn do dezynfekcji rąk, rękawiczki i dwie maseczki, jednak…oglądając transmisję z obrad można było zobaczyć, jak z tego zestawu korzystają politycy partii rządzącej.

Marek Suski zabezpieczył rękawiczką tylko jedną rękę, Tadeusz Cymański z kolei założył maseczkę na czoło, uznając widocznie, że chroni nią to, co najcenniejsze, czyli rozum, a część polityków w ogóle nie skorzystała z pakietu ochronnego.

Ryszard Terlecki, Mariusz Błaszczak i Jarosław Kaczyński pokazali Polakom, że ich nie obowiązują zalecenia Ministerstwa Zdrowia i rządu.

Zgromadzeni w grupie 4-osobowej, bez rękawiczek i maseczek spokojnie nad czymś tam debatowali, nie zachowując nawet bezpiecznej odległości od siebie.

 

Podobnie zlekceważyli wprowadzone przez siebie zasady premier Morawiecki, Michał Dworczyk, szef jego kancelarii, Piotr Gliński, Elżbieta Witek i Jarosław Gowin, który przez chwilę miał założone rękawiczki, ale z nieznanych przyczyn, szybko się ich pozbył.

Najbardziej zaskakujący był jednak obrazek ministra zdrowia, który również pokazał, gdzie ma ustalone przez siebie reguły zabezpieczenia przed koronawirusem.

No cóż, wychodzi na to, że powiedzenie „co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie” ma się świetnie. Naród ma twardo trzymać się reżimu sanitarnego, ale partii rządzącej on nie obowiązuje.

Ciekawe, dlaczego? Może to kwestia wiary, że kogo jak kogo, ale Bóg ich właśnie ochroni i obroni przed wszelkim złem, bo oni są wybrańcami narodu i opieka tego Najwyższego wystarczy, by spokojnie i bez szwanku przejść przez tę epidemię. A może to jednak wielka arogancja i zwykłe lekceważenie obywateli?

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
andrzejHerodAntypisTomwojtekKasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Kasia

Panie Terlecki a czy Pan i Pana ugrupowanie liczy się z setkami ludzi którzy muszą pracować dzisiaj. Zapraszam do hurtowni stali zobaczy pan ile budowlańców i działkowców się przewija.. Wczoraj było ponad 300osob.. Nie narażacie ludzi..

Tom
Tom

Tak dbają o naród

wojtek
wojtek

Terlecki: „Dla swoich interesów partyjnych (Platforma) jest gotowa narazić życie i zdrowie posłów”. Dla swoich interesów PiS ma zamiar narazić życie i zdrowie prawie 31 milionów wyborców + ich rodzin.

HerodAntypis
HerodAntypis

Specjalnie tak się zachowują. Służbowo załapią syfa i będą szarpać odszkodowania jak za Smoleńsk. Wreszcie będą mogli użyć słowa „poległ”.

andrzej
andrzej

Polegną „ku chwale Ojczyzny”.