Terlecki do Cichanouskiej. „Źle przysłużyła się pani sprawie białoruskiej w Polsce”

Terlecki do Cichanouskiej. „Źle przysłużyła się pani sprawie białoruskiej w Polsce”

Wicemarszałek Ryszard Terlecki (PiS) napisał list do Swiatłany Cichanouskiej, w którym „wyjaśnił” jej skąd wzięły się jego krytyczne słowa wobec niej za udział w spotkaniu z prezydentem Warszawy – Rafałem Trzaskowskim.

 

„Piszę ten list, żeby wyjaśnić powody mojego zdumienia, gdy przeczytałem, że przyjęła pani zaproszenie na organizowany przez Rafała Trzaskowskiego, wiceprzewodniczącego jednej z opozycyjnych partii, mityng Campus Polska 2021, czyli zjazd organizacyjny politycznego ruchu, którego celem jest wspieranie, a może zastąpienie partii Platforma Obywatelska. Rozumiem, że nie musi pani znać rozmaitych aspektów życia politycznego w Polsce, nie podejrzewam też panią o złą wolę, domyślam się raczej braku odpowiedniej wiedzy” – napisał.

Dodał, że PiS podczas rządów PO miało być rzekomo prześladowane. Władza tej partii była ponadto niemal absolutna i nieporównywalna do obecnej pozycji prawicy. Politycy PO, mimo tego, maja porównywać obecny gabinet od reżimu na Białorusi.

Chciałbym, żeby przyjmując zaproszenie na zjazd antyrządowej organizacji, miała pani świadomość, że staje po jednej stronie politycznego sporu, jaki toczy się w Polsce. (…) Celem tego zjazdu jest nabór nowych kadr do walki z polskim, pochodzącym z demokratycznych wyborów rządem. Wydaje mi się jednak, że z braku rzetelnej wiedzy źle przysłużyła się pani sprawie białoruskiej w Polsce, afiszując się z politykami partii, która sześciokrotnie przegrała wybory, a tym bardziej deklarując udział w ich politycznym, antyrządowym przedsięwzięciu. Tym samym zraziła pani znaczną część Polaków do wspierania pani jako białoruskiego prezydenta-elekta” – uzupełnił.

 

W dalszej części wymienił też rzekome przykłady łamania praw człowieka za czasów PO, w tym „ataki” policji na kibiców oraz zatrzymanie autora portalu „Antykomor”. Rząd miał się również cechować niezbyt przychylnym stanowiskiem wobec Białorusi.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

 

/nt/

Źródło: tvn24.pl         

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolka
Jolka
9 czerwca 2021 16:01

Znaczną to znaczy jak znaczną – pisowską?

Maciek123454321
Maciek123454321
10 czerwca 2021 01:56
Reply to  Jolka

90% wyborców pisowskich to niestety ludzie, których horyzonty zamykają się w obrębie 500+ i słuchaniu z rozdziawionymi ustami kazań proboszcza prymitywa. Gdyby ich zapytać, kim jest Swietłana Cichanouska, nie będą wiedzieli, kto to taki. Zatem rynsztok terleckiego był zupełnie niepotrzebny. Ale widocznie ten zryty alkoholem i narkotykami chodzący trup inaczej nie potrafi. Zresztą może mu jaruś kazał, a polecenia jarusia się wykonuje.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
9 czerwca 2021 20:39

A jak ten pajac i szajbus z profesorskim tytułem przyczynił się sprawie Polskiej w Europie i na Świecie – każdy może sam ocenić. Dwoje przyszłych prezydentów PL i BY złapało przyjazny kontakt… wiec zapiekła złość! Słychać wycie? Znaaaaaakomicie!

Maciek123454321
Maciek123454321
10 czerwca 2021 01:51

Stary fiut zapomniał chyba, jak jego koleś – drugi fiut – nazwał białoruskiego hitlerka „ciepłym, serdecznym człowiekiem”.