Terlecki: „Durna opozycja”

PiS raczy poprzeć prof. Więcka na RPO. Ciekawe, co za to będzie prezes chciał

Złożony w Sejmie przez klub PiS projekt wykluczający możliwość odmowy przyjęcia mandatu karnego cały czas budzi emocje. Także wewnątrz koalicji rządzącej. W tej sprawie wypowiedział się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki: „To jest pomysł naszych koalicjantów. Wydaje mi się rozsądny i logiczny, bo rzeczywiście odmawianie przyjęcia mandatu raczej nie jest praktykowane w Europie. Nie wiem co z tym będzie. Będziemy to procedować”.

 

Kontestująca projekt ustawy opozycja mówi o „państwie policyjnym”. W kontekście takich jej sformułowań Terlecki powiedział: „durna opozycja w każdej sprawie mówi to samo, więc nie jest to nic nadzwyczajnego” – czytamy na onet.pl.

Propozycją wprowadzenia omawianej zmiany nie jest zachwycone koalicyjne Porozumienie. „Na razie wyrażają swoje wątpliwości” – tak o stosunku do proponowanych zmian przedstawicieli partii Gowina powiedział Terlecki.

 

Szef klubu PiS był dopytywany przez dziennikarzy czy rzeczywiście powiedział o opozycji „durna”?  Polityk zareagował: „no taka niepoważna, w kółko to samo – to już się robi nudne”. Durna czy nudna nie  dawali za wygraną dziennikarze. „Jedno i drugie” zakończył ten wątek Terlecki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Do swojego „skarbczyka” określeń, którymi obdarował już np. Sławomira Nitrasa – „Siadaj pajacu”, czy syna koalicyjnego wicepremiera „świr” wicemarszałek Sejmu dołożył kolejne tym razem poświęcone politykom opozycji. Najgorsze, że Terlecki, wydaje mi się, nie widzi nic złego w stosowaniu takiego języka w publicznym dyskursie.

/as/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
11 stycznia 2021 14:42

Że opozycja durna to normalne, ale jeszcze durny koalicjant, Porozumienie, stoi na drodze dobra czynionego przez PIS .

malgoska
malgoska
11 stycznia 2021 15:36

Co się dziwić, co w głowie, to na języku.

smętek
smętek
11 stycznia 2021 15:55

Terlecki to cham jakiego ze świecą szukać. Zważywszy jakie stanowisko państwowe sprawuje daje ocenę swoich braci.

daroo
daroo
11 stycznia 2021 17:27

Durny Terlecki. ***** ***

Dron
Dron
11 stycznia 2021 19:21

Nie lubię tego pana od zawsze, ale od dziś inaczej o nim nie powiem jak naćpany mach (wspak).

Krzysztof
Krzysztof
11 stycznia 2021 20:16

„Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.” – Stefan Kisielewski

Zwinka
Zwinka
12 stycznia 2021 03:08

Cóż poradzić, takie czasy nastały, że ochlokracja rozpycha się po świecie.

druh Marek
druh Marek
12 stycznia 2021 13:12

To ,że taki stary, zgryźliwy i chamski gość chce być posłem mnie nie dziwi. Rządzić sejmem za pomocą swojej koleżanki Elżbiety – każdy by tak chciał. No ale gdzie rozum Krakusów, że takiego buca wybierają?? W Sejmie RP powinna zasiadać elita intelektualna Małopolski- światła, nowocześnie myśląca i otwarta na zmieniający się świat.

Stanisław
Stanisław
12 stycznia 2021 20:08

Mądra to ta opozycja nie jest… to widać, słychać i czuć… (cytat)