Terlecki: „ktoś kto za naszymi plecami rozmawia z opozycją musi liczyć na znaczne obniżenie zaufania”

PiS raczy poprzeć prof. Więcka na RPO. Ciekawe, co za to będzie prezes chciał

Przypomnijmy, że oficjalną przyczyną konfliktu jest fakt, że 3 lata temu nie przedłużono oficjalnie mandatu prezesa partii Porozumienie, a „zarząd partii został jesienią 2020 roku poszerzony niezgodnie ze statutem”. Dlatego Bielan uważa się za prawowitego szefa Porozumienia , a decyzje zarządu – za nieważne.

Bortniczuk i Bielan, którzy zostali usunięci w piątek z Porozumienia, rozpowszechnili informację, jakoby Gowin spotykał się z opozycją przed niedoszłymi wyborami majowymi. Do kontaktów miało też dochodzić w ostatnim czasie, chociaż politycy tej partii nie potwierdzają tego.

Z kolei Tadeusz Cymański apelował o niewywlekanie spraw wewnętrznych partii na forum publiczne. Według niego, największym błędem Porozumienia było „wyjście z tym na zewnątrz”. Nie mów matole, co się dzieje w szkole – skonstatował

Patrzę na to z pewnym niepokojem…Mam nadzieję, że nie nastąpi eskalacja tego typu działań bo oznaczałoby to koniec naszej pobłażliwości” – komentuje Terlecki, zapominając, że polityka polega właśnie na dialogu, a Porozumienie jest partią ludzi dorosłych, którzy niczyjej „pobłażliwości” nie potrzebują.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
10 lutego 2021 11:08

Srali muchy, będzie wiosna. I tyle.