Terlecki lekceważy sąd? Nie zeznawał ws. protestów wawelskich, bo… układa listy wyborcze PiS

Terlecki lekceważy sąd? Nie zeznawał ws. protestów wawelskich, bo… układa listy wyborcze PiS

Już po raz drugi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki nie pojawił się w Sądzie Rejonowym w Krakowie. Miał zeznawać jako świadek w sprawie protestów wawelskich, do których doszło 18 grudnia 2016 r. Siedmioro działaczy zostało obwinionych o blokowanie wjazdu na Wawel aut z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i jego świtą.

 

Swoją dzisiejszą nieobecność Terlecki tłumaczył „napiętym kalendarzem i obowiązkami publicznymi”. A te obowiązki to… posiedzenie komitetu politycznego PiS przy Nowogrodzkiej w sprawie zatwierdzenia list wyborczych tej partii. Wcześniejszy termin, czyli 2 lipca, też Terleckiemu nie odpowiadał z „powodu obowiązków publicznych, spraw państwowych”.

„Ostatnio można było uznać za ważne usprawiedliwienie świadka, bo tłumaczył się okolicznościami wagi państwowej. Nie godzę się jednak, by zjazd partyjny był ważniejszy niż stawiennictwo w sądzie. Sugeruję więc nałożenie na świadka środków dyscyplinujących, bo już podczas ostatniej rozprawy świadek zarzekał się, że stawi się na wezwanie sądu w innym terminie. Jakoś trzeba świadka zmotywować, by z całym swoim majestatem stawił się przed obliczem wymiaru sprawiedliwości” – mówił dziś w sądzie Tomasz Banaś, adwokat części obwinionych. Obronie szczególnie zależy na przesłuchaniu Terleckiego, ponieważ po demonstracjach stwierdził on, że policja zachowała się zbyt łagodnie wobec blokujących wjazd na Wawel. Sąd odrzucił wniosek obrony i wyznaczył kolejny termin przesłuchania Terleckiego na 12 września.

A siedmioro działaczy nie przyznaje się do winy. Mówili, że 18 grudnia 2016 r. „protestowali przeciwko upartyjnieniu Wawelu przez posła Jarosława Kaczyńskiego”. Zbulwersował ich też fakt wjeżdżania aut polityków PiS bramą Herbową, niedostępną na co dzień dla ruchu kołowego.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Mam taki pomysł na plakat wyborczy pisu.
„Masz wezwanie do sądu a wolisz spotkać się z kolegami? Nie idź, nie musisz. Bądź jak Terlecki, pójdź kiedy będzie TOBIE wygodnie, niech sąd się do CIEBIE dostosuje w końcu jako rzecze Piotrowicz to sędziowie maja służyć suwerenowi czyli TOBIE.

Masz prawomocny wyrok? Olej, nie wykonuj bądź jak Kuchciński. TY przecież wiesz lepiej, że jesteś niewinny.
Nie wierzysz? Uwierz oni dają CI swoją zgodę bo WSZYSCY jesteśmy równi wobec prawa.
Głosuj na PIS.”
Wszystko ze zdjęciami uśmiechniętych Andrzeja Dudy, Mateusza Morawickiego, I na szczycie Jarosława Kaczyńskiego.

Tak mnie natchnęło na bazie tego co mówią a co robią „wybrańcy narodu”[splunięcie

smętek
smętek

Sąd ma prawo ukarać świadka uchylającego się od składania zeznań. Ciekawe dlaczego nie korzysta z tego uprawnienia.