Terlecki o klubowym koledze senatorze Jackowskim: „szkodnik”

Jan Maria Jackowski już nie jest taki bezkrytyczny wobec swojego obozu politycznego

We wczorajszym głosowaniu Senat zaaprobował nowelizację ustawy umożliwiającą incydentalne prowadzenie handlu w niedzielę 6 grudnia. Przeciwko takiemu rozwiązaniu było ośmiu senatorów w tym pięciu z PiS. W imieniu wspomnianej piątki senatorów stosowną poprawkę złożył  senator Jan Maria Jackowski.

 

Poproszony o komentarz do takiego zachowania senatora oraz o informację czy Jackowski „zostanie wezwany na dywanik” szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział: „Prawdę mówiąc już mi ręce opadają. Już nie wiem, czy dywanik cokolwiek pomoże”.

O poziomie frustracji Terleckiego świadczy jego odpowiedź na pytanie czy widzi miejsce w klubie dla senatora: „Coraz mniej widzę”. „Na uwagę, że to pięciu senatorów zagłosowało przeciw noweli Terlecki odpowiedział: „Tak, ale to on tu naprawdę jest, co tu dużo mówić, szkodnikiem” – czytamy na interia.pl.

 

Jackowski zareagował na te słowa następująco: „Ubolewam, że pan marszałek Terlecki zamiast dobrze zarządzać klubem zajmuje się recenzowaniem i atakowaniem mojej osoby za to, że bronię wiarygodności PiS przed wyborcami i napiętnowuję te działania, które są sprzeczne z naszym programem i tym, co deklarowali nasi liderzy”

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Przysłowiowej oliwy do ognia Jackowski dodał wypowiadając kolejną refleksję: „Jeżeli za to jestem prześladowany, to mogę powiedzieć w ten sposób, że w moim głębokim przekonaniu, jako osoby, która od lat „siedzi w polityce”, to pan marszałek Terlecki powinien zostać odwołany ze stanowiska wicemarszałka Sejmu i szefa klubu”.

To właśnie Terlecki prowadził obrady Sejmu kiedy nie zarządzono reasumpcji głosowania poprawki Senatu do tzw. ustawy covidowej, przypomniał Jackowski i stwierdził, że takie zachowanie wicemarszałka Sejmu spowodowało powyższą jego ocenę pracy Terleckiego.

/as/

Źródło: interia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments