Terlecki PRZEPROSIŁ Nowacką. Pomylił ją z jej zmarłą 10 lat temu matką

Nowacka straszy PiS „JESIENIĄ ŚREDNIOWIECZA”. Szykują się kolejne protesty?

Podczas dzisiejszej awantury w Sejmie Barbara Nowacka próbowała rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim, jednak, jak sama twierdzi, usłyszała z jego ust obelgi.

Pan Kaczyński zaczął przedziwne rzeczy mówić. Tam było kilka obraźliwych rzeczy, były to personalne uwagi również do mojej świętej pamięci matki” – powiedziała.

 

Obrażał całą opozycję mówiąc, że jesteśmy agenturą, że podpalamy Polskę i nie chciał zrozumieć jednej rzeczy: to oni zniszczyli pewien demokratyczny, konstytucyjny porządek, który był kruchy ale jednak istniał. To oni podpalili polską ulicę” – dodała w rozmowie z mediami przedstawicielka KO.

Wcześniej posłanka była zaczepiana przez Ryszarda Terleckiego.

Jak się nazywa ta wysoka blondyna, która tam stoi?” – wypytywał swoich współpracowników Terlecki, przy włączonym mikrofonie, ośmieszając posłankę. Następnie powiedział: „pani poseł Jaruga-Nowacka, przywołuję panią do porządku!”.

 

Problemem jest to, że poseł Jaruga-Nowacka, matka Barbary Nowackiej, nie żyje od dziesięciu lat – zmarła w wyniku katastrofy smoleńskiej w kwietniu 2010 r.

Nowacka przypomniała o tym po wznowieniu obrad Sejmu po krótkiej przerwie: „Nazywam się Barbara Nowacka i oczekuję, że przeprosi pan moją matkę świętej pamięci Izabelę Jarugę-Nowacką, którą dzisiaj wykluczył pan z obrad. Ja tylko przypominam, że katastrofa smoleńska nie jest wasza i zginęli tam wszyscy. Tak samo jak Polska nie jest wyłącznie wasza i nie macie prawa jej zawłaszczać”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Bardzo uprzejmie przepraszam panią poseł za pomyłkę. Oczywiście nie wykluczyłem pani poseł, ani świętej pamięci pani mamy z obrad. Przepraszam” – odpowiedział na słowa oburzonej Nowackiej Terlecki.

Nowacka podziękowała za przeprosiny i przyznała, że Terlecki ma „odwagę”, bo „Kaczyński zrejterował”. Niestety, zanosi się na to, że prezes nie przeprosi posłanki.

/nt/

Źródła: radiozet.pl, wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szczery
Szczery
27 października 2020 17:19

Jestem pełen uznania dlaPani Poseł Nowackiej! Podziwiam opanowanie i kulturę!

Maria
Maria
27 października 2020 17:30

Może już najwyższy czas, by straszni dziadkowie odeszli … np. grzać stare kości w San Escobar