Terlecki święty, a wszystkiemu winna opozycja…jak zwykle

Hakerzy udostępnili materiały z maili Dworczyka? Robi się niebezpiecznie

Nie milkną głosy oburzenia po paskudnym wpisie Terleckiego, w którym wysyła on opozycjonistkę i prezydentkę Białorusi po pomoc do Moskwy. I to tylko dlatego, że pojawiła się u boku Trzaskowskiego.

Wydawało się, że do sprawy odniesie się mądrze Michał Dworczyk, który będzie umiał w tej sytuacji zająć zdecydowane stanowisko, ale… niestety.

Szef KPRM wił się jak piskorz, gdyż nie chce podgrzewać atmosfery, ale za to nie miał oporów, by wskazać, kto ponosi odpowiedzialność za zaistniałe wydarzenie.

… to oczywiście wina opozycji, bo „do niedawna panował pewien konsensus polityczny, ponad podziałami partyjnymi, że sprawy związane z suwerennością, niepodległością Białorusi się poza nawiasem bieżącego sporu w Polsce. Respektowały to wszystkie siły polityczne, zaczynając od Roberta Biedronia w PE, Roberta Tyszkiewicza, który od lat się angażuje w sprawy białoruskie, czy naszego środowiska politycznego”, ale teraz to się zmieniło.

Nie wiem, czy w sposób zamierzony, czy niezamierzony, ale prezydent Trzaskowski wykonał ruch. Do tej pory nikomu by nie przyszło do głowy, żeby na partyjne spotkanie PO, PiS czy Lewicy, czy jakiejkolwiek innej formacji politycznej, zapraszać przedstawicieli opozycji demokratycznej na Białorusi”.

Jednocześnie zaczął wychwalać Terleckiego, który przecież „zabiegał o wolność i suwerenność państw zza wschodniej granicy, ma znakomitą kartę opozycyjną. To szef klubu parlamentarnego PiS, a partia konsekwentnie wspiera Białoruś, kierując program pomocowy dla białoruskiego społeczeństwa”.

Nie potrafił jednak wskazać żadnych konkretnych działań, pokazujących, że Terlecki faktycznie był i jest tak mocno zaangażowany w pomoc Białorusinom.

No cóż, naiwnością byłoby sądzić, ze Dworczyk posypie głowę popiołem i skrytykuje swojego kumpla partyjnego. Choćby nie wiem, jakiego dna politycy prezesa sięgnęli, będą się zawsze bronić wzajemnie, wspierać, wciskać obywatelom inny obraz rzeczywistości i …zwalać wszystko na opozycję.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
7 czerwca 2021 11:29

dworczyk broniąc wszechburaka tylko potwierdził swą do buractwa przynależność. Jak oni to sobie wyobrażają, że ktokolwiek z białoruskiej opozycji będzie rozmawiał z pisowską formacją, skoro przez rok nie udzielili azylu Ramanowi, a karczycho jako marszałek sejmu powiedział o łukaszence, że to ciepły człowiek.
No, chyba że ten zwolennik małolatek miał na myśli eufemizm, którym kiedyś określano część od roweru w ludzkiej postaci.

Dron
Dron
7 czerwca 2021 12:13

Widzę, że pan dworczyk to nie tylko w oświadczeniach majątkowych lubi oszukiwać, manipulować i kantować. Pis to stan umysłu. Z wypranego mózgu nie ma żadnego pożytku.

Maciek123454321
Maciek123454321
7 czerwca 2021 15:21
Reply to  Dron

A taki „elowkrętny” w sprawie szczepionek………………. A tu dupa, proszę Państwa.

Marek
Marek
7 czerwca 2021 13:15

Od 6 lat słyszymy dwa wytłumaczenia niepowodzeń PiS-owskich reform , i każdego idiotyzmu jaki płynie z ust PiS-owskich aparatczyków: 1.”winny jest Donald Tusk i 8 lat rządów koalicji PO-PSL”
2. „winna jest opozycja” (czasem z dopiskiem „totalna”. Do zdania które na pamięć zna każdy PiS-poseł i minister. Taki jest stały przekaz dnia z Nowogrodzkiej i nie zmienia się od 6 lat. Sprawdzoną formułkę wypowiedział też M. Dworczyk, nie wymaga wielkiego myślenia i jest zgodna z linią partii i jej prezesa. Wiadomo że zwolennicy kupią to bez zadawania zbędnych pytań, a zdanie przeciwników politycznych w TVP-iS i tak się nie pojawi. Taka wypowiedź jaki poziom intelektualny głoszącego i odbiorców . I więcej nie ma co komentować