Terlecki „wytłumaczył”, dlaczego Duda powinien podpisać ustawę o 2 mld zł dla TVP – „Kwintesencja arogancji władzy PiS”

Terlecki: "Durna opozycja"

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki uważa, że Andrzej Duda powinien podpisać przeforsowaną przez partię rządzącą ustawę, w myśl której TVP i Polskiemu Radiu przekazane zostaną prawie 2 mld zł. – „Oczywiście, że powinien” – powiedział Terlecki dziennikarzom w Sejmie.

 

Terlecki „wytłumaczył” też, dlaczego Duda ma ją podpisać. – „W okresie poprzedzającym wybory potrzebna jest sprawnie działająca telewizja – dla wyborów, dla jakości ich przeprowadzenia, dla zorientowania wyborców w tym, co mają wybierać – telewizja jest niezbędna” – stwierdził Terlecki.

Na pytanie, co się stanie, jeśli Duda ustawę zawetuje, Terlecki odparł: – „Wtedy zobaczymy”. Brzmi to prawie, jak groźba i koresponduje z pogłoskami, o których pisaliśmy w artykule „Kaczyński wkurzony. Krążą pogłoski, że Duda może stracić poparcie PiS w wyborach”.

 

Wypowiedź Terleckiego komentowali internauci: – Terlecki: „Powinien podpisać… bo w okresie wyborów potrzebna jest s p r a w n a telewizja”… sprawna… wicie rozumicie ta partyjna telewizja ma być… a wy barany płaćcie za to…”;

– „W sensie, że leżący w szpitalach, biorący chemię i naświetlani pacjenci to w okresie wyborów jakby mniej są potrzebni, tak? Kwintesencja arogancji władzy PiS”; – „Po Terleckim niczego innego się nie spodziewałem. To ten sam sort co Lichocka. Od środków na leczenie Polaków ważniejsze jest 100 tys. co miesiąc dla Kurskiego czy 40 tys. dla Pereiry, Rachonia, Holeckiej czy innych Ziemców – funkcjonariuszy partyjnych PIS na odcinku propagandy”.

bt

Źródło: pap.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
5 marca 2020 18:01

Ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego pakują dudziarza na minę. Oczywiście nie mój cyrk, nie moje małpy, ale nie mieści mi się w głowie, dlaczego pisiory chcą ponownie nalać opozycji pełny bak paliwa wyborczego. A przecież te pułapkę zastawioną przez marszałka Grodzkiego tak łatwo było ominąć. Wystarczyło – skoro nie chcieli w tej sprawie ustąpić – zaproponować, że połowę dadzą na onkologię, a drugą połowę na ich ukochaną KURwizję. Teraz mogę o tym napisać, bo jest „po ptakach”. W polityce nigdy się powinno iść na rympał, bo to się na ogół źle kończy. Hitler tego nie potrafił i dlatego przegrał. A Stalin potrafił – i oszukał cały zachodni świat. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dudziarz ma te wybory w plecy. Zdjęcie środkowego palca Lichockiej w zestawieniu ze zdjęciem dudziarza, który ten środkowy palec podpisuje, no, MALINA. Chyba, że…… podpisze w kiblu, czyli bez kamer i dziennikarzy, tak jak w kiblu wręczył mianowanie dla Pawłowicz i Piotrowicza.

Rafał P
Rafał P
5 marca 2020 21:49

Podpisze czy nie podpisze. W kiblu czy na peronie, to i tak ma przechlapane. W każdym wypadku przybędzie mu wrogów, a nie zwolenników.

Gustaw
Gustaw
5 marca 2020 22:14

Terleckirmu butapren wypalil mozg. Po Tarczynskim, Lichockiej, Mazurek PiS szuka ekektoratu, ktory nie istnieje. Ich interes spoleczny zostal ogolocony ze zlotoustnych szat. Pokazali sie jako najgorsi szkodnicy w nowozytnej historii Polski. Zabrali ludziom godnosc. A tego Polacy nie wybaczaja. Klamstwem i nie fair walczyli. Teraz przyjdzie rachunek. Czekam na kandydature Jaroslawa Kaczynskiego na prezydenta. To bylby iscie piekne zakonczenie.

Maciek123454321
Maciek123454321
5 marca 2020 22:35
Reply to  Gustaw

Niestety, zmartwię kolegę. Lista kandydatów dawno została już zamknięta, a 8 marca zakończone zostanie zbieranie podpisów w sprawie poparcia kandydatów.

Bart
Bart
6 marca 2020 06:42

Faktycznie, Terlecki to kanalia, Ale szczera kanalia. TVP w obecnej postaci powinna być zlikwidowana. Sporo jej pracowników – Cholecka, Ziemiec, Adamczyk. Olechowski, Diaz – powinna usłyszeć konkretne wyroki karne za oszczerstwa i zniesławienia

Tomasz
Tomasz
6 marca 2020 12:00

Jak Duda nie podpisze dofinansowania na partyjną propagandę, wysokości 2 mld zł, to ma szanse na wygraną, ale stanie sie groźny i być może mniej sterowalny niż obecnie. Jak podpisze to zachowa wewnątrz PiSu dotychczasowy status, ale przegra wybory, bo Polacy myślą teraz o sobie. Przede wszystkim o sobie. Stan wyjątkowy może PiS uratować.