Terlecki wzywa ex-członków PZPR do odejścia ze stanowisk publicznych

Terlecki oskarża „nieudaczników” z opozycji o „głupotę” i „ślepą nienawiść”

Michał Szczerba oskarżył Ryszarda Terleckiego o wpływ na obsadę stanowisk w IPN. Nominacja byłego ONR-owca, Tomasza Greniucha, rzekomo miała być m.in. efektem jego współoddziaływania na decyzje podejmowane w historycznej instytucji.

 

Teraz do tych pogłosek odniósł się sam Terlecki.

„Ja, jak państwo wiecie, byłem przeciwnikiem tej decyzji, ale tak się stało, jak się stało. Ja uważam teraz, że ci funkcjonariusze publiczni, osoby publiczne, które były np. w PZPR, powinny składać rezygnację, podobnie jak to zrobił ten pan, który był w ONR” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami PAP.

Dlaczego mieliby się oni podać do dymisji? Zdaniem Terleckiego system komunistyczny był „tak zbrodniczy jak hitleryzm” lub „nawet bardziej”.

Z miejsca posypała się lawina komentarzy ze strony przedstawicieli opozycji. Przeciwnicy rządu zaczęli pytać, czy takie dymisje dot. też polityków prawicy.

 

„Marszałek Ryszard Terlecki twierdzi, że osoby publiczne, które były w PZPR, powinny składać rezygnacje ze stanowisk. No to czekamy na zwolnienie pana Stanisława Piotrowicza, sędziego tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego” – zażartował na Twitterze polityk Lewicy Krzysztof Śmiszek.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Listę osób przeznaczonych do dymisji przygotował z kolei Przemysław Szubartowicz. Dziennikarz wśród nich wymienił Krzysztofa Czabańskiego, Macieja Łopińskiego, Wojciecha Jasińskiego, Jacka Saryusza-Wolskiego oraz Marcina Wolskiego.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
malgoska
malgoska
23 lutego 2021 18:13

Ha ha ha.

Shaq
Shaq
24 lutego 2021 07:05
Reply to  malgoska

Właśnie, o ile zakład, że wszystkie eks-komuchy w pisie są bezpieczne?

Zwinka
Zwinka
23 lutego 2021 18:16

O rany, ale czystka w szeregach PiS się szykuje !!! 🙂

Dron
Dron
23 lutego 2021 18:27

Nie potrafię w sposób zrównoważony i kulturalny komentować polityków zp. Rysio chyba już przestaje czaić bazę albo znowu czegoś się nawąchał.

daroo
daroo
23 lutego 2021 18:43

JPRDL to się nie dzieje Terlecki już calkiem „odleciał” co oni tam kuźwa palą w tym PiS???

irena
irena
24 lutego 2021 15:07
Reply to  daroo

Pala chyba jakis „oddech kaczuchy”….kiedys byl taki sposob palenia u biednych studentow !!!

Norweg
Norweg
23 lutego 2021 20:20

Rysiek się nie zastanawiał nad tym co mówi , bo mówił bez zastananowienia .Butapren dzieli Ryśka na dupę psa i gooowno psa . Przód już nie istnieje

Zdzislaw
Zdzislaw
24 lutego 2021 09:02

W Pisomatolowie 50% błazna to byli SS-cy i Partyjniacy PZPR,Z tym że Oni rozwijali PZPR jak PIOTROWICZ,CZY KRYZE OD SRODKA buhhhaaahhaa taka będzie obrona GNOJU przez SWINI KACZO-RYDZYKOWE

pis off
pis off
24 lutego 2021 17:24

Czy on, z rozlasowanym mózgiem od wąchania kleju w młodości, nie mówiłczasem o piotrowiczy, jasińskim et consortes?!