Test na koronawirusa. Wynik w niespełna sekundę?

Rząd myśli o wprowadzeniu ograniczeń w związku z pandemią

Nie znamy się na medycynie. Nie jesteśmy lekarzami. Jeśli jednak „wziąć sprawy na rozum” to trudno nie zgodzić się ze zdaniem osób, które skuteczność walki z koronawirusem widzą w szybkim diagnozowaniu pacjentów. Szybka diagnoza to wcześniejsza możliwość izolacji zakażonych od zdrowych. Jest więc o co się bić.

 

W powyższym kontekście informacja, która napłynęła z Izraela może budzić nadzieję na znaczący postęp w dziedzinie diagnozowania wirusa, który paraliżuje świat. Izraelscy naukowcy twierdzą, że opracowali test, który wynik daje już po niespełna sekundzie.

Badanie „polega na przepłukaniu ust solą fizjologiczną i wypluciu jej do fiolki, która następnie badana jest przez niewielkie urządzenie widmowe. Analizuje ono próbkę przy pomocy światła. Na podstawie reakcji w niej zachodzących lekarze stwierdzą, czy w ślinie są ślady koronawirusa” – czytamy na medonet.pl

 

Jeden z twórców metody poinformował, że po wykonaniu setek testów skuteczność pomiarów wyniosła 95%. Poza tym koszt urządzenia to kwota około 200$ a sam test kosztuje mniej niż 25 centów.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Trzymamy kciuki tym bardziej, że dzisiaj zanotowaliśmy w naszym kraju 832 nowe przypadki zakażenia koronawwirusem.

/as/

Źródła: medonet.pl, rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jantarמְנֵא Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
מְנֵא
מְנֵא

„Badanie „polega na przepłukaniu ust solą fizjologiczną i wypluciu jej do fiolki, która następnie badana jest przez niewielkie urządzenie widmowe. Analizuje ono próbkę przy pomocy światła. Na podstawie reakcji w niej zachodzących lekarze stwierdzą, czy w ślinie są ślady koronawirusa” – czytamy na medonet.pl” A teraz nieco większy fragment tego tekstu, który rzuca nieco inne światło na to „badanie”, oto on: „Badanie opracowane przez izraelskich medyków polega na przepłukaniu ust solą fizjologiczną i wypluciu jej do fiolki, która następnie badana jest przez niewielkie urządzenie widmowe. Analizuje ono próbkę przy pomocy światła. Na podstawie reakcji w niej zachodzących lekarze stwierdzą, czy… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Super szybkie testy pewnie się przydadzą. Na Jedynce koncert z Jasnej Góry poświęcony papieżowi, na Polsacie koncert z Mrągowa – połowa widowni obydwu koncertów bez maseczek, dupa przy dupie zajęte wszystkie miejsca. Wysyp zakażeń murowany. A, i jeszcze pielgrzymki bez zachowania reguł sanitarnych…

W tej sytuacji nikt nie będzie miał pretensji o uchwalone zapisy bezkarności dla władz i służb w imię walki z koronawirusem.