Tłumy przed komisjami wyborczymi w całym kraju!

Tłumy przed komisjami wyborczymi w całym kraju!

Dziś o godz. 7.00 rozpoczęły się wybory prezydenckie, które potrwają do 21:00. Dziennikarze zaobserwowali już potężne tłumy wyborców ustawiające się przed lokalami wyborczymi w największych polskich miastach.

https://twitter.com/pielegniarAsia/status/1282191109813411841

I tak np. w Krakowie tuż przed godz. 7.00 ustawiła się kolejka długa na 50 metrów. Stało w niej ok. 100 zainteresowanych oddaniem swojego głosu obywateli RP. Pokaźne zgromadzenia wyborców odnotowano też w Warszawie i we Wrocławiu.

Nieco mniejsze, bo kilkunastoosobowe kolejki ustawiły się z samego rana w Łodzi. Duże zainteresowanie głosowaniem zanotowano także w gminach nadmorskich, gdzie dużo osób spędza właśnie tegoroczne wakacje – w Jastrzębiu-Zdroju tuż po 7.00 pojawiło się aż 60 wyborców (w tym wielu turystów z całej Polski).

Przy tak dużej liczbie wyborców należy pamiętać o obostrzeniach sanitarnych. Oddając głos, powinniśmy zaopatrzyć się w maseczkę ochronną i rękawiczki. Maseczkę uchylić będzie trzeba jedynie na chwilę, gdy będziemy się legitymować. Zalecane jest także zabranie z domu własnego długopisu.

Głos oddajemy poprzez zaznaczenie symbolu graficznego „X” przy nazwisku jednego z kandydatów – postawienie dwóch „krzyżyków” czyni nasz głos nieważnym.

Pierwsze sondażowe wyniki wyborów pojawią się dziś po godz. 21.00.

nt

Źródła: interia.pl, rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o