„To będzie twój ostatni festyn, oglądaj się za siebie, tragicznie skończysz pedale”. Prezydent Poznania: „Mogę się spodziewać tego, że zostanę zamordowany”

Jaśkowiak: „Mamy dwa problemy: walkę z koronawirusem i nieodpowiedzialne zachowanie władzy, która jest w rękach psychopaty”

Zebrano już materiał dowodowy w sprawie pisemnych gróźb wobec prezydenta Poznania.  Jacek Jaśkowiak kilka tygodni temu dostał list z pogróżkami. Było w nim nawiązanie do zabójstwa Pawła Adamowicza. „Mogę się spodziewać tego, że zostanę zamordowany” – powiedział w poniedziałek dziennikarzom.

 

W liście znalazły się odniesienia do udziału prezydenta Poznania w obronie praw środowisk LGBT i uczestnictwa w Marszach Równości, w rodzaju „zapisz się do partii Biedronia i ożeń się z nim, ty geju”, a także inne zwroty, takie jak  „pizda”, „zboczeniec” czy „szmatławiec”.

„To będzie twój ostatni festyn, oglądaj się za siebie, tragicznie skończysz, pedale” – pisał autor, który przebywa obecnie w zakładzie karnym. Jest skazany na  dożywocie za zabójstwo dwóch kobiet, między innymi matki Bogdana Borusewicza dziś senatora PO, w latach PRL opozycjonisty i uczestnika historycznego strajku w Stoczni Gdańskiej.

 

 

„Mówimy o zarzucie gróźb karalnych, jak również znieważenia” – skomentował sytuację Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Mężczyzna w ciągu dwóch tygodni ma usłyszeć zarzuty prokuratorskie.

Prezydent stolicy Wielkopolski nie jest pierwszym, który po zabójstwie Pawła Adamowicza otrzymywał i otrzymuje podobne groźby. „I twoja aorta zostanie przebita” – takie pogróżki odebrał np. prezydent Wodzisławia Śląskiego. Wielokrotnie grożono – w formie napisów na ulicy – także prezydentowi Nowej Soli, Wadimowi Tyszkiewiczowi.

Podobnie atakowana jest następczyni Pawła Adamowicza Aleksandra Dulkiewicz.

Same groźby są szokujące i przerażające, ale porażają reakcje na nie. „Ludzie mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce”- ocenił je z wyrozumiałością Andrzej Gwiazda, uczestnik strajku w sierpniu 1980 r. w Stoczni Gdańskiej, a dziś mentor Prawa i Sprawiedliwości. O obecnych władzach Gdanska powiedział, że są „filohitlerowcami”.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
darooRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

No, urwał nać, w Polsce za dyktatury Serca Narodu, czyli kurdupla, jest coraz prawiej i sprawiedliwiej. A widząc jak ta „totalna opozycja” nie jest w stanie się ze sobą dogadać, bo przecież każdy lider tych antypisowskich partii chciałby zostać premierem, to Srebrny Gnom może spokojnie spać.

daroo
daroo

Znaczy się ,dostanie jeszcze jedno dożywocie , czy tylko ograniczenie wolności ? bo coś mi „umkło” 😐